Medininkų pilyje atidaryta istorinių darbų paroda (0)

rengėjų nuotr.

rengėjų nuotr.

Gegužės 20 d. Medininkų pilyje įvyko menininkų, skulptorių, medalių kūrėjų, Lietuvos dailininkų sąjungos narių, Vilniaus dailės akademijos auklėtinių, Tarptautinės medalių federacijos (FIDEM) narių, dalyvaujančių įvairiose parodose Lietuvoje ir užsienyje Juozo Kalinausko ir Linos Kalinauskaitės parodos „Lietuvos istorija medaliuose” atidarymas.

Paroda menininkai siekia supažindinti lankytojus su patriotine dvasia persunkta jų kūryba. „Kūriniuose galite išvysti įamžintus mūšius, įvykius, asmenybes, valdovus, jubiliejus, sukaktis. Žinoma, įamžinome ir skaudžias istorines netektis – penkių dalių paveiksle drobėje įamžinome XVII a., kai maskoliai siaubė Lietuvą. Šį kūrinį įkvėpė J. Užurkos romanas „Tvanas“, – sako L. Kalinauskaitė. Ji atskleidžia, kad parodoje bus galima išvysti ne tik medalių, bet ir skydų, reljefų, mozaikos, tapybos darbų.

Parodos atidarymu džiaugėsi garbūs svečiai: medalininkas A. Olbutas, dailininkas R. Dichavičius, tapytojai A. Stasiulevičius ir G.
Kazimierėnas, skulptorius medalininkas L. Pivoriūnas, vitražo meistras N. Baublys ir kiti medalininkų kolegos bei svečiai. Jie kalbėjo, jog labai svarbu, kad plėtojama istorinė tematika, menininkai atlieka savo patriotinę misiją ir skatina žmones domėtis Lietuvos praeitimi.

Pulkininkas Vytautas Reklaitis pabrėžė parodos aktualumą:„Tokios parodos labai svarbu šiuolaikinei visuomenei ir jaunąjai kartai. Didžiuojamės savo garbinga istorija ir mūšiais, kuriuos laimėjome, bet tuo pačiu labai svarbu pasimokyti iš pralaimėtų kovų.“

„Didžiuojamės mūsų garbinga ir turtinga istorija. Ilgus metus okupacinė valdžia manipuliavo istoriniais faktais ir bandė menkinti valstybingumo idėją. Dabar galime džiaugtis paminklų gausa, atstatytomis pilimis, dvarais ir Valdovų rūmais. Menas turi išliekamąją vertę ir toks didelis Linos bei Juozo Kalinauskų kūrybinis darbas batalinėmis ir istorinėmis temomis, glosto kiekvieno patrioto širdį,“ – sakė viešųjų ryšių specialistas Alkas Paltarokas. Jis pastebėjo, kad Medininkų pilis yra vos už 30 km nuo sostinės, o neišdildomi įspūdžiai čia garantuoti, todėl ragina tiek šalies svečius, tiek gyventojus aplankyti pilį, o tuo pačiu ir parodą.

Parodos „Lietuvos istorija medaliuose” bendraautorė L. Kalinauskaitė džiaugiasi, kad žmonės vertina Lietuvos istoriją, dailę ir kultūrą:
„Smagu, kad žmonės atvažiavo ir mėgavosi mūsų darbais. Esu labai dėkinga Trakų istorijos muziejaus direktoriui V. Poviliūnui, kuris mus čia pakvietė – darbai įgauna naują dvasią, kai yra eksponuojami taip didingai atrodančioje pilyje, esančioje nuostabiose apylinkėse,“ – pasakojo L. Kalinauskaitė.

„Reikia nepamiršti, kad dauguma mūsų darbų yra meninė kūryba, neparemta tikrais vizualiniais faktais – iš senųjų laikų, ypač viduramžių, išsilaikė labai mažai medžiagos. Mes pateikiame daugiau imaginacinį valdovų ar įvykių vaizdavimą, nors stengiamės kiek įmanoma remtis rašytiniais ar archeologiniais šaltiniais. Mūsų darbai yra meno kūriniai, į juos reikia atitinkamai ir žiūrėti,“ – sakė L. Kalinauskaitė.

Paroda vyks Medininkų pilyje gegužės 20 – rugpjūčio 15 dienomis.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė