Vilniaus universitetas stiprina bendradarbiavimą su verslu (0)

E. Kurausko nuotr.

E. Kurausko nuotr.

Gegužės 20 d., siekdami sustiprinti aukštojo mokslo ir verslo partnerystę, Vilniaus universiteto (VU) rektorius prof. Artūras Žukauskas ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Valdas Sutkus pasirašė sutartį dėl ilgalaikio strateginio bendradarbiavimo. Vienas pagrindinių dokumento tikslų – skatinti didesnę studijų programų atitiktį darbo rinkos poreikiams.

VU kartu su LVK įsipareigojo savo bendruomenių narius pritraukti į bendras nacionalines ir tarptautines iniciatyvas mokslinių tyrimų, studijų, darbo rinkos ir kitose srityse. Universitetas verslo įmones kvies, o LVK savo narius ragins dalyvauti VU organizuojamuose verslui skirtuose renginiuose. Per verslo atstovų paskaitas ir studentų praktikas bei stažuotes bus dalijamasi profesine patirtimi. Sutarta inicijuoti ir dalyvauti projektuose, finansuojamuose iš ES paramos ir kitų finansinių šaltinių, sprendžiant aktualias verslo sektoriaus problemas įtraukti ir VU mokslininkus.

„Šia sutartimi siekiame aktyvinti Vilniaus universiteto partnerystę, kuri realiai prisidėtų prie universiteto strategijos įgyvendinimo kuriant reikšmingą kultūrinę, socialinę ir ekonominę vertę ir didinant universiteto socialinę atsakomybę“, – sakė VU rektorius prof. A. Žukauskas.

„Labai džiaugiamės, kad būtent LVK, kuri atstovauja garsiausioms ir pažangiausioms šalies įmonėms ir aktyviai prisideda prie Lietuvos verslo aplinkos gerinimo, tapo mūsų strateginiu partneriu. Tikimės aktyviai prisidėti prie Lietuvos verslo konfederacijos inicijuojamų projektų“, – teigė VU partnerystės prorektorė prof. Greta Drūteikienė.
„Pirmaujančio Lietuvos universiteto bendradarbiavimas su verslu rodo mokslo bendruomenės atsigręžimą į darbo rinką ir norą rengti konkurencingus studentus. Šis ryšys yra labai svarbus, nes universitetas yra ta vieta, kur mokosi būsimi įmonių specialistai ir vadovai. Jeigu atsiras supratimas tarp šių bendruomenių, iš to laimės visi: verslas gaus reikiamų specialistų, o universitetas galės geriau pritaikyti savo programas prie darbdavių poreikių.

Lietuvos verslo konfederacija atstovauja apie 3,5 tūkst. įmonių, kurios drauge yra sukūrusios 200 tūkst. darbo vietų. Norime pasidalyti šiais resursais, suteikdami studentams praktikos vietų, dalyvaudami magistro darbų gynimuose ir teikdami jų tyrimams reikalingos informacijos“, – kalbėjo LVK prezidentas Valdas Sutkus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė