D. Grybauskaitė: Stabili Rytų kaimynystė – saugesnė Europa (0)

dalia-grybauskaite-latvijos-prezidentas-lrp.lt-nuotr

Dalia Grybauskaitė ir Andris Bėrzinis (Andris Bērziņš) | lrp.lt nuotr.

Gegužės 21 d. Rygoje vyksta dvi dienas truksiantis Rytų partnerystės viršūnių susitikimas.

Kartu su kitais ES vadovais ir Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos atstovais šiame susitikime dalyvauja ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Prieš pusantrų metų vykęs Vilniaus viršūnių susitikimas tapo lūžio momentu Rytų partnerystės politikoje. Per šį laiką smarkiai pasikeitė geopolitinė situacija Europoje, išryškėjo Rytų partnerių skirtingi tikslai.

Tačiau mums pavyko nuveikti išties nemažai – Moldovos žmonės į ES keliauja be vizų, naikinami prekybos apribojimai su Gruzija, Ukraina ir Moldova. Turime ir toliau padėti šioms šalims ir būti atviri jų žmonėms.“, – sakė Prezidentė.

Rytų partnerystės politika didžiausią naudą teikia šių šalių žmonėms. Pasak prezidentės įgyvendindamos europines reformas, Rytų partnerės tampa ekonomiškai stipresnės, demokratiškesnės ir modernesnės, jose mažėja korupcijos, tuo pačiu didėja stabilumas ir kuriama gerovė. Stabili Rytų kaimynystė taip pat reiškia saugesnę Europą.

Manoma, kad Ukraina, Moldova bei Gruzija šiame susitikime sieks stiprinti savo ryšius su ES ir dar labiau priartėti prie bevizio režimo. Savo ruožtu Baltarusija, Armėnija bei Azerbaidžanas sieks išlaikyti balansą tarp dalyvavimo Rytų partnerystėje ir Rusijos įtakos erdvėje.

D. Grybauskaitės nuomone labai svarbu Gruzijai, Moldovai ir Ukrainai toliau padėti įgyvendinti laisvosios prekybos susitarimus, o ES išlikti atvira Rytų partnerių šalių piliečiams. Pasak Prezidentės, Gruzijai ir Ukrainai įgyvendinus visus reikalavimus, šių šalių gyventojai į ES turėtų keliauti be vizų.

Pasalk Lietuvos prezidentės turi būti ir toliau tęsiamas ES ir Rytų partnerystės šalių bendradarbiavimas energetikos, transporto, verslo skatinimo ir investicijų srityse, skaitmeninės ekonomikos, švietimo, kultūros srityse. Būtina padėti Rytų partnerėms gerinant viešąjį sektorių, mažinant korupciją, didinant jų gyventojų atsparumą priešiškai propagandai ir stiprinant pilietinę visuomenę.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė