Baigta An-2 lakūnų paieška virš vandens (0)

Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų laivas „ Kuršis“ | KAM nuotr.

Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų laivas „ Kuršis“ | KAM nuotr.

Gegužės 21 d. 16.10 val. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro vado sprendimu baigta dviejų An-2 lakūnų paieška virš vandens. Dėl povandeninių darbų eigos bus sprendžiama artimiausiu metu.

Spendimas baigti An-2 paieškos operaciją buvo priimtas atsižvelgiant į ilgametę pasaulinę kitų šalių praktiką ir teorinius skaičiavimus.

„Remdamiesi tarptautiniu aeronautikos ir jūrinių paieškos ir gelbėjimo žinynu esame priversti konstatuoti, kad padarėme viską, ką galėjome, ieškodami pilotų. Skaudu pripažinti, bet tokiomis sąlygomis, kokios buvo, taip ilgai išgyventi neįmanoma. Dabar turime planuoti resursus ir rengtis kitoms galimoms paieškos ir gelbėjimo operacijoms, nes nelaimių jūroje nesuplanuosi,“ – sakė Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro viršininkas komandoras Artūras Andrušaitis.

Gegužės 21 d. dieną ir naktį laivui „Kuršis“ nuodugniai iš išorės apžiūrėjus jūros dugne esantį orlaivį An-2, jo viduje aptiktas galimai vieno iš pilotų kūnas. Operacijai buvo naudojama Karinių jūrų pajėgų priešmininio laivo „Kuršis“ ir Klaipėdos universiteto povandeninių objektų apžvalgos video įranga.

Nauja vaizdo medžiaga iš laivo gegužės 21 d. buvo pristatyta į Karinių jūrų pajėgų štabą Klaipėdoje, kur buvo peržiūrėta kartu su pilotų artimaisiais. Šią medžiagą toliau analizuos įvairių sričių specialistai.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas reiškia užuojautą ir paramą pilotų artimiesiems šiuo sunkiu laikotarpiu ir toliau dės visas pastangas, kad būtų rasti abiejų pilotų kūnai.

Gegužės 21 d. ryte Krašto apsaugos ministerijoje įvyko susitikimas su Susiekimo ministerijos atstovais, kuriame buvo tariamasi dėl orlaivio An-2 iškėlimo iš jūros dugno. Šio susitikimo išvakarėse Krašto apsaugos ministerija kreipėsi į Švedijos gynybos ministeriją ir kitas šalis dėl pagalbos iškeliant iš Baltijos jūros dugno orlaivį An-2 .

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė