Austrijos menininkų kūriniuose – Lietuvos kelias į nepriklausomybę (0)

Dailes_Galerija Panevezyje_aina.lt

Dailės Galerija Panevėžyje | aina.lt nuotr.

Gegužės 22 dieną 15 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje vyks Austrijos Zalcburgo miesto  menininkų Hanės Engelhart (Hanne Engelhardt), Peterio Riederio (Peter Rieder) ir Reginos Rieder grafikos darbų ir fotografijų parodos „Laisvės kaina“ pristatymas.

Trijų Austrijos menininkų dėmesio centre – Lietuvos kelias į nepriklausomybę, kuris stalinizmo metais buvo paženklintas milžiniškomis tremtimis ir represijomis, taip pat Baltijos kelias – kovos už laisvę kulminacija – beveik 2 milijonų žmonių grandinė, sujungusi visas tris Baltijos valstybes.

Kūriniuose atspindėti ir skaudžiausi tautos istorijos lūžio momentai – Sausio 13-osios tragedija, kai dėl nepriklausomos valstybės ateities žuvo keturiolika Laisvės gynėjų.

P. Ryderio kūriniuose originalia menine forma traktuojama Lietuvos istorija, R. Ryder fotografijose atskleidžiama sovietų okupacija, trėmimai, o H. Engelhart abstrakčiuose darbuose atsispindi Baltijos kelias.

Paroda skirta Lietuvos ir Zalcburgo žemės kultūrinio bendradarbiavimo 45-mečiui. Projekte, kurį globoja  Prezidentas Valdas Adamkus, dalyvauja penki miestai,  nuo seno bendradarbiaujantys  su Austrija – Panevėžys, Vilnius, Kaunas, Telšiai ir Klaipėda.

Parodos rengėjai – Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Austrijos Respublika grupė, Panevėžio miesto dailės galerija ir Panevėžio miesto savivaldybė.

Paroda „Laisvės kaina“ Dailės galerijoje veiks iki birželio 10 dienos.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė