Valstybės kontrolierius: noriai padėsime Ukrainai, Gruzijai ir Moldovai (0)

rengėjų nuotr.

rengėjų nuotr.

Lenkijoje vykstančioje tarptautinėje aukščiausiųjų audito institucijų (AAI) vadovų konferencijoje buvo tariamasi, kokią paramą gali teikti Baltijos ir Višegrado šalių AAI bendruomenė savo kolegoms Ukrainoje, Gruzijoje ir Moldovoje. Valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys patvirtino, kad Valstybės kontrolė yra pasiruošusi dalytis gerąja patirtimi, įgyta diegiant audito sistemą mūsų šalyje, pristatyti išmoktas pamokas, teikti metodinę ir praktinę pagalbą.

„Mums tai reiškia tarsi būti vyresnėliu šeimoje, o tai ne tik įpareigoja, bet ir teikia džiaugsmo, suteikia bendrumo jausmą“, – sakė valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys. – Iš savo patirties žinome, kad profesionalus ir objektyvus auditas yra iššūkis ne tik audito institucijai, tačiau ir visai šaliai. Tikiu, kad mūsų siūloma pagalba ir parama paskatins teigiamus pokyčius ne tik aukščiausiosiose Ukrainos, Gruzijos ir Moldovos audito institucijose, tačiau ir šių šalių viešajame sektoriuje“.

Kuriant audito sistemą Lietuvoje Valstybės kontrolei pavyko nuosekliai pereiti prie Tarptautinių audito standartų taikymo ir pelnyti pozityvius užsienio ekspertų vertinimus. Didėjanti Valstybės kontrolei pavestų funkcijų įvairovė rodo ir valstybės pasitikėjimą aukščiausiosios audito institucijos rezultatais. „Aukšti veiklos standartai, piliečių lūkesčiai įpareigoja Valstybės kontrolę nuolatos tobulėti, ieškoti būdu, kaip veikti efektyviau, greičiau, kokybiškiau. Didžiuojamės galėdami savo patirtimi, savo ieškojimais pasidalyti su kolegomis iš Rytų“, – sakė A. Dulkys.

Valstybės kontrolės vadovas narystės Europos Sąjungoje (ES) siekiančių šalių delegacijoms pristatė Valstybės kontrolės raidos procesus ir pokyčius Lietuvai rengiantis tapti ES nare.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė