Stiprinami verslo ryšiai su Kazachstanu (0)

Vyriausybės nuotr.

Vyriausybės nuotr.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, pradėdamas viešnagės Kazachstane susitikimus su šios šalies aukščiausiais pareigūnais, antradienį, gegužės 19 dieną, Astanoje susitiko su Kazachstano Vyriausybės vadovu Karimu Masimovu.

„Pastaraisiais metais Lietuva ir Kazachstanas atrado daug bendrų interesų įvairiose dvišalio bendradarbiavimo srityse. Ypač išskirčiau transportą, prekybinius ryšius, bendradarbiavimą švietimo srityje. Tačiau tai tik maža dalis turimo potencialo, kurį reikia tinkamai išnaudoti“, – sakė Lietuvos Vyriausybės vadovas, pabrėždamas, kad Kazachstanas yra svarbiausias Lietuvos partneris Centrinėje Azijoje.

Abiejų šalių premjerai sutarė, kad abi valstybes sieja labai geri politiniai santykiai, o šis vizitas pasitarnaus stiprinant ekonominius ryšius ir skatinant investicijas bei atvers naujas bendradarbiavimo galimybes.

„Tikiuosi, kad mūsų vyriausybinės delegacijos vizitas suteiks papildomą impulsą ir tokiose svarbiose srityse kaip logistika, švietimas ir mokslas bei kultūra ir turizmas“, – teigė premjeras A. Butkevičius, kartu pasidžiaugdamas, kad Lietuvos oficialią delegaciją lydi gausus verslo atstovų būrys, o vizito metu bus surengti du verslo forumai – Astanoje ir Almatoje.

Susitikime taip pat pažymėta, kad šie metai yra ypatingi abiem šalims: kovo 11 d. Lietuva šventė Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį, o Kazachstane šiemet minimomis Konstitucijos 20-mečio, Kazachstano valstybingumo 550 metų ir Kazachstano tautos Asamblėjos 20-mečio sukaktys, kurių proga pareikšti abipusiai sveikinimai.

Premjerų ir jų vadovaujamų delegacijų susitikime pabrėžta Tarpvyriausybinės Lietuvos ir Kazachstano prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo komisijos svarba, pažymint, kad kasmet komisija dirba vis geriau ir vaidina vis svarbesnį vaidmenį ekonominio bendradarbiavimo tarp šalių srityje.

Nemažai dėmesio skirta ir švietimo, transporto, logistikos bei prekių tranzito klausimams. Pažymėta, kad oficialių ir verslo atstovų santykių intensyvėjimas suteikia teigiamą stimulą naujoms iniciatyvoms transporto srityje, plečia dvišalės prekių apyvartos augimo potencialą.

„Nuogąstavimą kelia prekių tranzito į Kazachstaną per Rusijos Federacijos teritoriją klausimas. Ne kartą Rusijos Federacijos veterinarijos tarnybos darbuotojai buvo sulaikę arba grąžinę Lietuvos tranzitinius krovinius, vežamus į Kazachstano Respubliką. Manome, jog tikslinga dėti bendras pastangas ir kelti šį klausimą visais lygiais: Europos Sąjungos, Muitų sąjungos, Kazachstano bei Rusijos Federacijos dvišalių santykių lygiu“, – pažymėjo Lietuvos Vyriausybės vadovas.

„Taip pat pasisakome ir už Kazachstano santykių su Europos Sąjunga stiprinimą. Tikimės, kad Susitarimas dėl partnerystės ir bendradarbiavimo tarp Kazachstano ir Europos Sąjungos plėtojimo artimiausiu metu bus pasirašytas ir įsigalios“, – sakė Lietuvos premjeras.

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius pasveikino Kazachstaną laimėjus teisę rengti tarptautinę parodą „EXPO-2017“ ir pažymėjo, kad Lietuva yra pasirengusi joje dalyvauti. Lietuvos premjeras taip pat pakvietė Kazachstano Ministrą Pirmininką atvyksti vizito į Lietuvą.

Ministras Pirmininkas K. Masimovas, padėkojęs už tokį kvietimą ir palinkėjęs sėkmės tolesniuose Lietuvos vyriausybinės delegacijos susitikimuose, pasidžiaugė, kad bendradarbiavimas tarp Kazachstano ir Lietuvos jau duoda apčiuopiamų rezultatų, ypač transporto, logistikos srityse. Kazachstano Vyriausybės vadovas pageidavo, kad Lietuva pasidalintų savo patirtimi vystant smulkaus ir vidutinio verslo sektorių, todėl planuojamas Kazachstano verslo atstovų apsilankymas Lietuvoje.

Po premjerų susitikimo buvo pasirašyti trys Lietuvos ir Kazachstano tarpvyriausybiniai susitarimai: dėl įslaptintos informacijos abipusės apsaugos, dėl bendradarbiavimo kovoje su pinigų plovimu ir dėl bendradarbiavimo veterinarijos srityje.

A.Butkevičius, dalyvaudamas Lietuvos ir Kazachstano verslo forumo Astanoje atidaryme, pasidžiaugė, kad oficialią Lietuvos delegaciją lydi ir gausi verslo atstovų delegacija – beveik 80 verslininkų.

Verslo forumo atidaryme, kuriame dalyvavo ir Kazachstano premjeras Karimas Masimovas, sakydamas sveikinimo kalbą Lietuvos Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad Kazachstanas yra pagrindinis politinis ir ekonominis Lietuvos partneris Centrinės Azijos regione.

„Jau šešerius metus iš eilės didėja abipusės prekybos apimtys, kurios 2014 m. peržengė 1 milijardo JAV dolerių ribą, o tai sudaro 75 proc. Lietuvos prekybos apyvartos Centrinėje Azijoje“, – sakė mūsų šalies Vyriausybės vadovas, pažymėdamas, kad dėl tokio puikaus rezultato turime būti dėkingi ir abiejų šalių verslo atstovams bei jų organizacijoms.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė