Kaip darbo vietą paversti sporto aikštele? (0)

Mikomaxso BALANCE nuotr.

Mikomaxso BALANCE nuotr.

Technologijų amžiuje visi gyvenime vykstantys procesai supaprastėjo, juos valdyti galima greičiau ir efektyviau, tad, atrodo, laiko sau turėtų likti daugiau. Faktai sako ką kita – šiais laikais žmonės yra pasyvesni nei kada anksčiau ir dirba po 14 valandų per parą, iš jų vidutiniškai 9,3 val. praleisdami prie darbo stalo. Tai net 2 val. daugiau nei laikas, skirtas miegui. 50–70 proc. aktyviojo paros laiko praleidus sėdint, mažėja darbo efektyvumas ir našumas, silpsta darbuotojo kūrybinis potencialas, jis jaučiasi apsnūdęs ir neveiklus, be to, ilgalaikis fizinio aktyvumo trūkumas kenkia kaulų ir raumenų sistemai bei kūno formoms.

„Prieš keletą metų Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas parodė, kad statistinis britas per dieną sėdėdamas praleidžia 14 valandų 39 minutes. Neabejoju, kad panašūs rezultatai būtų ir Lietuvoje, nes ilgalaikio sėdėjimo sukeltoms ligoms ir jų prevencijai vis dar neskiriama pakankamai dėmesio. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, fizinio aktyvumo trūkumas yra trečias pagal sukeliamų mirčių skaičių planetoje, pralenkiantis net nutukimą, tad itin svarbu pakeisti įprotį nejudant vienoje vietoje prasėdėti visą dieną. Sėdėjimo žala tokia didelė, kad, net jeigu ir kelias valandas per savaitę plušate sporto klube, treniruočių nauda kūnui bus menka, jeigu likęs laikas praleidžiamas sėdint, – teigia ergonomiškų reguliuojamo aukščio darbo stalo stovų tiekėjos įmonės, rinkodaros vadovas Darius Urlakis. – Sėdėjimą kaitaliojant su darbu prie stalo stovint, ar tiesiog karts nuo karto pasivaikščiojant po biurą, suaktyvinama kraujotaka, todėl smegenys gauna daugiau deguonies ir dirba efektyviau, be to, sudeginama daugiau kalorijų, kas, atėjus pavasariui, aktualu ne vienam biurų darbuotojui“.

Pirmas žingsnis padėti savo organizmui ir pagerinti savijautą – atsisakyti nuolatinio sėdėjimo, nes britų mokslininkai nustatė, kad, sumažindami sėdėjimo laiką prie televizoriaus iki 2 valandų per dieną, gyvenimo trukmę padidintume iki 1,4 metų. Sėdėjimas darbo vietoje dar žalingesnis, nes kūnas ilgą laiką išlieka tokioje pačioje įtemptoje padėtyje, tad išeitis – dalį darbo dienos praleisti stovint. Tai ne tik pagerina kraujo apytaką, ženkliai sumažina gliukozės kiekį kraujyje, bet ir padeda deginti kalorijas: stovėdamas žmogus per vieną valandą sudegina beveik 50 kalorijų daugiau nei sėdėdamas – iki 120 – tad praleidus bent tris darbo valandos stovint, galite drąsiai save apdovanoti mėgiamu desertu.

„Sudegintų kalorijų per dieną gali neatrodyti daug, tačiau pastebėta, kad iš tiesų stovint sunaudojama daugiau energijos, kadangi žmogus tampa aktyvesnis, daugiau juda, atlieka papildomų judesių. Kasdienį sėdėjimą darbe kaitaliojant su stovėjimu, užsiimant sportine veikla ir gyvenant aktyviau, sudegintas kalorijų skaičius padidėtų bent dvigubai – tai reiškia, iki keliolikos numestų kilogramų per metus,“ – sako D. Urlakis. Keliolika valandų per savaitę dirbti stovint iš pradžių gali atrodyti iššūkis, tačiau D. Urlakio nuomone, patyrus teigiamą tokio pasirinkimo poveikį sveikatai ir darbingumui tai – tampa įpročiu.

Užsienio rinkoms tiekiama išmanioji „Intelligent Desk „iDrive“ technologija darbo stalą paverčia kone asmeniniu treneriu – programa „atpažįsta“ sėdintį asmenį, todėl prisitaiko prie jo ūgio, svorio ir kitų matmenų, reikalingų taisyklingos sėdėsenos parinkimui. Išmanioji sistema taip pat pasirūpina, kad baldų funkcijos būtų išnaudojamos racionaliai – į mobilųjį telefoną atsiunčiamas priminimas, kad laikas sėdimą darbo pozą pakeisti į stovimą. Maža to, skaičiuojamos sudegintos kalorijos bei sudaroma asmeninė „treniruočių“ programa. Prie tokio stalo darbuotojas gali dirbti tiek stovėdamas, tiek sėdėdamas – tai patogu ir skatina nepasiryžusius kolegas taip pat keistis.

Keli kasdieniai patarimai, padėsiantys darbe numesti svorio:

– Judėkite kėdėje: rankų, pečių, kojų judesiai sudegins 54 proc. daugiau kalorijų nei ramus sėdėjimas. Svarelių naudojimas sudegins jų dar daugiau.
– Atsistokite kalbėdami telefonu bei atlikdami nedideles technines užduotis.
– Imkitės aktyvių pertraukėlių – pasimankštinkite, pabėgiokite laiptais keletą aukštų pirmyn atgal – dienos pabaigoje tai sudarys neblogą mankštą.
– Kuo daugiau vaikščiokite: išeikite į lauką pietų metų, nesinaudokite liftu, eikite į tolimiausią tualetą biure.
– Kavą pakeiskite žaliąja arbata – ji suteiks energijos, taip pat ji žymiai naudingesnė kūno formoms.
– Gerkite daugiau vandens – bent dvi stiklinės per dieną spartina kalorijų deginimą.
– Sėdimą poziciją prie darbo stalo kaitaliokite su stovima, kad pagreitintumėte medžiagų apykaitą.

Kategorijos: Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė