Filmas „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ bus pristatytas Berlyne (video) (0)

„Kaip mes žaidėme revoliuciją“ | lrkm.lt nuotr.

„Kaip mes žaidėme revoliuciją“ | lrkm.lt nuotr.

Gegužės 18-ą dieną Berlyne, Čekų kultūros centre, vyks lietuviško dokumentinio filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ premjera Berlyne. Peržiūroje dalyvaus ir filmą pristatys režisierė Giedrė Žickytė, garsi Lietuvių jaunosios kartos dokumentalistė.

Filmas rodomas minint 25-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines bendradarbiaujant Lietuvos Respublikos kultūros atašatui Vokietijoje, Čekų kultūros centrui ir lietuviško kino dienoms „Litauisches Kino Goes Berlin”. Jis bus pristatytas Čekų kultūros centro kas antrą savaitę rengiamose peržiūrose „DokuMontag”, pristatančiose kontraversiškiausius, socialiai angažuotus dokumentinius filmus iš Rytų Europos.

Filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ premjera Berlyne tęsia ir penketą metų vykstantį ir vis didesnio žiūrovų pripažinimo sulaukiantį projektą „Litauisches Kino Goes Berlin“, kuris kasmet Berlyne pristato naujausius lietuviškus filmus.

„Kaip mes žaidėme revoliuciją“ | lkc.lt nuotr.

„Kaip mes žaidėme revoliuciją“ | lkc.lt nuotr.

Šis filmas – tai subjektyvus jaunosios kartos požiūris į Perestoikos ir byrančios Sovietų Sąjungos laikus, bei naratyvo, kad „rokas ir džinsai sugriovė SSRS” atvaizdavimas. Tai vizualiai ir muzikaliai prisodrintas dokumentinis filmas apie Dainuojančią revoliuciją ir jo pagrindinį herojų – roko grupę „Antis“, kuri, sukurta kaip vienkartinis 1985 metų naujametinis pasirodymas-pokštas, tapo 9-o dešimtmečio teatrališku satyrišku rezistencijos simboliu ir „Roko maršų“ pagrindiniu veidu paskutines dienas skaičiuojančioje Sovietų Lietuvoje.

Filmas, sukurtas 2011 metais ir jau spėjęs apkeliauti kelioliką Europos kino festivalių, buvo apdovanotas kaip geriausias Baltijos šalių dokumentinis filmas Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje.

Filmą režisavo ir scenarijų rašė Giedrė Žickytė, muziką kūrė Viktoras Diavara (Diawara) ir Vytautas Bikus, prodiusavo Dagnė Vildžiūnaitė („Just a Moment“), operatoriai-Audrius Kemežys, Eitvydas Doškus ir Rimvydas Leipus, montažo režisieriai – Giedrė Žickytė, Samuel Lajus ir  Lourens Ženere (Laurence Generet).

kaip-mes-zaideme-revoliucija-lrkm.lt-nuotr

„Kaip mes žaidėme revoliuciją“ | lrkm.lt nuotr.

Filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ premjera vyks gegužės 18 d. 19 val. Čekų kultūros centre, Wilhelmstraße 44, Berlyne. Filmas bus rodomas lietuvių kalba su angliškais titrais. Po peržiūros vyks pokalbis su režisiere.

Projekto rengėjai– Lietuvos ambasada Vokietijoje, lietuviško kino dienos „Litauisches Kino Goes Berlin”, Čekų kultūros centras. Projekto partneris – Lietuvos kultūros institutas. Režisierės viešnagę Vokietijoje remia Lietuvos kultūros ministerija.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė