Zyplių dvaro sodyboje skambės „Jausmų turnyras“ (1)

Zyplių dvaras | ciurlioniopaveldofondas.lt nuotr.

Zyplių dvaras | ciurlioniopaveldofondas.lt nuotr.

Gegužės 15 d., penktadienį, 17  val. Zyplių dvaro sodyboje  (Tūbelių kaimas, Lukšių seniūnija, Šakių rajonas) M.K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas, Tarptautinės šeimos dienos proga, kviečia pamatyti pavasarinę programą „Jausmų turnyras“ (scenarijus ir režisūra V. Kochanskytės). 

Pirmoje dalyje skambės klausytojų pamėgti rusų romansai ir A. Puškino, M. Cvetajevos,  A. Achmatovos gerai žinomos eilės. Sceninis sprendimas atspindi  XIX amžiuje madingą  dvaro meno saloną – romantiškas, ekspresyvus, jausmingas…

Antroje dalyje skambės populiari klasika, neapolietiškos dainos, italų, ispanų, prancūzų kompozitorių gitaros muzika ir lietuvių poetų meilės lyrika.

Tai renesanso laikų rūmų muzikinis-literatūrinis turnyras: kas gražiau sudainuos, sugros ar padeklamuos apie meilę. O tuo pačiu dvi rūmų damos rungiasi dėl muzikanto širdies; tačiau, kaip dažniausiai ir būna – muzikanto širdis priklauso muzikai!

Muzikologė Eugenija Žakienė apie M.K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondo parengtą programą „Jausmų turnyras“ sako: ,,Koks puikus išgyvenimas! Kokia jausmų puota! Emocinį poveikį atlikėjai patikėjo pačiai muzikai ir poezijai, viską pateikdami žaismingai, lengvai, artistiškai. Romantišką meilės temą menininkai pateikė spalvingai ir su ugnimi. Charizmatiškos aktorės įtaigi vaidyba, dainininkės artistiškumas, jausmingas muzikavimas, aistringos nostalgijos ir elegancijos sklidina programa nė vieno nepaliks abejingu.“

Atlikėjai: Rita Preikšaitė – dainininkė, mecosopranas, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė; Virginija Kochanskytė – aktorė, renginių režisierė; Artūras Kelpša – klasikinė gitara, tarptautinių konkursų laureatas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė