Vyriausybė pritarė vaikų globos namų „Putinas“ pertvarkai (0)

VGNP nuotr.

VGNP nuotr.

Gegužės 13 dieną Vyriausybė pritarė Marijampolės vaikų globos namų „Putinas“ pertvarkai. Tai – vienas pirmųjų pozityvių institucinės globos pertvarkos pavyzdžių.

Planuojama, kad vaikų globos namų „Putinas“ pertvarka baigsis iki naujų mokslo metų pradžios. Po reorganizacijos vaikai bus apgyvendinti dviejuose bendruomeniniuose globos namuose Marijampolėje (gyvens iki 7 vaikų) ir vienuose grupinio gyvenimo namuose vaikams su negalia (iki 5 vaikų), atsižvelgiant į vaikų poreikius, ugdymo įstaigas. Taip pat vaikams bus sudaryta galimybė lankyti tą pačią ugdymo įstaigą, kurią lankė iki reorganizacijos.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, „Putino“ globos namų pavyzdys yra geras tuo, kad vaikai iš didelių valdiškų globos namų persikels gyventi į mažesnes patalpas, gerokai šeimyniškesnę aplinką. Taip vaikai įsilies į bendruomenę, išmoks gyventi ir sugyventi ne tik tarpusavyje, bet ir su aplinkiniais, įgis savarankiškumo bei socialinių įgūdžių. Juk kiekvienam vaikui svarbu pažinti ir tokius elementarius procesus kaip namų ruoša, maisto gamyba, apsipirkimas parduotuvėje. Visa tai jiems pravers sulaukus pilnametystės ir pradėjus gyventi savarankiškai.

Institucinės globos pertvarka siekiama, kad kuo mažiau vaikų, ypač iki trejų metų, atsidurtų vaikų namuose, kad jie augtų šeimose ar bendruomenėse, kuo artimesnėje šeimai aplinkoje. Labai svarbus pertvarkos žingsnis – globos, įvaikinimo skatinimas. Įgyvendinant pertvarką didelis dėmesys skiriamas komandinio darbo skatinimui, siekiama glaudaus bendradarbiavimo tarp sveikatos, švietimo, socialinės apsaugos, darbo sektorių.

Šiuo metu vaikų globos įstaigose auga apie 3,5 tūkst. vaikų. Tikimasi, kad iki 2020 m. dauguma globos namų vaikų gyvens šeimose, šeimynose, bendruomenėse. Tam papildomai planuojama skirti iki 50 mln. eurų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė