Tautininkai piketavo prieš pabėgėlių iš Afrikos apgyvendinimą Lietuvoje (nuotraukos, video) (4)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiandien, gegužės 13 dieną, prie Europos namų pastato įvyko Tautininkų sąjungos piketas „Aš – prieš Junkero planą Lietuvai skirti imigrantų kvotą“ prieš bandymą be Europos Sąjungos šalių sutikimo paskirti pabėgėlių iš Afrikos šalių kvotas.

Susirinkusieji laikė plakatus, kuriuose buvo įrašyti šūkiai, kaip „Lietuva lietuviams, Afrika afrikiečiams“, „Pirmiau integruokime Pietryčių Lietuvą!“ ir kiti.

Europos Komisija trečiadienį planuoja pateikti planą, kaip Europos Sąjungos šalys turėtų pasidalyti per Viduržemio jūrą plūstančių imigrantų srautą.

Kai kurios šalys kaip, Danija, Airija ir Didžioji Britanija, su priverstinėmis kvotomis nesutinka.

Socialiniame tinkle buvo paskelbti reikalavimai:

Prieštaraujame Europos Komisijos vadovo Žano Klodo Junkero planui paskirstyti į Europos Sąjungą atvykusius imigrantus po Europos Sąjungos šalis.

1. Reikia griežtai skirti politinius, karo ir katastrofų genamus pabėgėlius nuo ekonominių klajoklių, ieškančių geresnio gyvenimo svetima sąskaita.

2. Politinių, karo ir katastrofų genamų pabėgėlių atžvilgiu pritariame Jungtinės Karalystės pozicijai: jų priėmimą, priimamų asmenų skaičių, priėmimo laiką ir sąlygas turi spręsti kiekviena valstybė savo ruožtu, atsižvelgdama į savų visuomenių interesus ir galimybes.

3. Ekonominių klajoklių atveju pritariame ilgametei danų tautininkų lyderei Pijai Kiersgor: skurstančių šalių problemų sprendimai glūdi jose pačiose. Europos Sąjungos parama šioms šalims ir jų gyventojams galėtų pasireikšti švietimu, kokias politines, socialines ir ekonomines reformas jos galėtų vykdyti, kad išbristų iš skurdo ir suklestėtų. Nuolatinis ir masinis šių šalių gyventojų priiminėjimas į Europos šalis tiktai gilina jau globalėjančias problemas.

4. Kiekvienos valstybės užduotis pirmiausiai rūpintis savais piliečiais. Masinis geresnio gyvenimo ieškotojų antplūdis sukelia kultūrines, socialines, ekonomines ir politines įtampas priimančiose valstybėse ir daugelis Vakarų Europos šalių – to įrodymas. Europos Sąjungos institucijos privalo gerbti valstybių-narių suverenumą ir interesus.

httpv://youtu.be/Ed1hqkaF4vo

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė