Skirtos lėšos nukentėjusių Ukrainoje gydymui ir reabilitacijai (0)

Ukrainos krašto apsaugos nuotr.

Ukrainos krašto apsaugos nuotr.

Siekdama tęsti humanitarinės pagalbos teikimą nukentėjusiems Ukrainos gyventojams ir atsižvelgdama į sunkią Ukrainos padėtį dėl sužeistų piliečių gydymo ir reabilitacijos, Vyriausybė iš rezervo skyrė dar 50 tūkst. eurų gydymo ir reabilitacijos Lietuvos gydymo įstaigose paslaugų apmokėjimui.

Tokia suma numatyta įvertinus 2014 m. turimus duomenis ir į pažeidimų bei sužalojimų pobūdį. Lėšos bus skiriamos tik toms gydymo įstaigoms, kurios bus sudariusios sutartis su Sveikatos apsaugos ministerija ir suteikusios asmens sveikatos priežiūros bei medicininės reabilitacijos paslaugas Ukrainos piliečiams, nukentėjusiems nuo neramumų Ukrainoje, išlaidoms padengti.

2014 m. Sveikatos apsaugos ministerijai buvo skirtas 301 tūkst. litų nukentėjusiųjų nuo neramumų Ukrainoje gydymo ir reabilitacijos Lietuvos gydymo įstaigose išlaidoms padengti. Praėjusiais metais buvo finansuotas 43 Ukrainos karių, taip pat civilių, nukentėjusių neramumų Kijevo Nepriklausomybės aikštėje metu, gydymas Lietuvoje. 2015 m. Lietuvos gydymo įstaigose gydymo ir reabilitacijos paslaugos jau buvo suteiktos 8 pacientams iš Ukrainos.

Šiais metais į Lietuvą atskraidintiems Rytų Ukrainos antiteroristinės operacijos zonoje sužeistiems kariams ir savanoriams teiktos asmens sveikatos priežiūros ir medicininės reabilitacijos paslaugos šiose gydymo įstaigose: Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje ir Druskininkų ligoninėje. Krašto apsaugos ministerija pateikė informaciją dėl Ukrainos piliečių, kuriems reikės kompensuoti išlaidas už suteiktas paslaugas Lietuvos gydymo įstaigose.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė