Rašytojo Laimono Inio susitikimai su Lietuvos vaikais (0)

rengėjų nuotr.

rengėjų nuotr.

Penkioliktoji Nacionalinė bibliotekų savaitė kvietė į susitikimus su knyga ir didelius, ir mažus. Kaune gyvenantis ir kuriantis rašytojas, žurnalistas, redaktorius pastaraisiais metais dovanojo ne vieną knygą vaikams, suaugusiems. Pakviestas pedagogų, bibliotekininkų, mielai lankosi bibliotekose, mokyklose.

Kėdainių rajono Akademijos gimnazijos Kaštono skyriuje ne pirmą kartą į svečius rašytoją pakvietė mokytoja Danutė Rinkevičienė. Nuo ikimokyklinukų iki penktokų vaikai klausėsi pasakų ir pasakaičių, drauge kūrė pasaką apie Lietuvos giriose ir miškuose gyvenančius paukštelius, žvėrelius.

Rašytojas, daug keliavęs po pasaulio kraštus, dalijosi įspūdžiais iš kelionių, atsakė į daugybę klausimų apie knygas, jų sukūrimą.

Kitas susitikimas su vaikais – Rokiškio J.Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje. Bibliotekos direktorė Alicija Matiukienė, skyriaus vedėja Salvinija Kalpokaitė dideliam mažųjų būriui pristatė rašytoją, jo kūrybą. Rytmetyje „Seku seku pasaką“ rašytojas vaikiškas knygeles sklaidė panaudodamas žaidybos elementus, drauge kūrė kolektyvinę pasaką, atvertė mokytojus ir vaikus sudominusias knygeles „Dievo karvytė“, „Septyni nykštukėliai sidabro samtelyje“, „Baltas kurėnas“, minė mįsles ir pasakojo apie šį etnografinį regioną sukurtas sakmes ir legendas. Vaikams šioje bibliotekoje ypač gera, kur išmaniosios bibliotekioninkės įrengė ne vieną tūkstantį eksponatų turintį pelėdų muziejų, kraštiečių skyrių. Jauki aplinka, gerumu trykštančios bibliotekos darbuotojos drauge su direktore sukuria tikrą knygų namų oazę, kurioje gera būti drauge su knygomis.

Neaplenkti ir mažieji kauniečiai – rašytojas Laimonas Inis su ikimokyklinukais susitiko Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Dainavos padalinyje, kuriame bibliotekos vedėjos Ritos Matulevičienės pastangomis parengta rašytojo kūrybos kraitė, o biblioteką puošė vaikų raiškos darbų paroda.

Iš kiekvieno susitikimo vaikai išsinešė rašytojo žodžius, žinias apie knygos kelią nuo pirmosios raidelės iki didelių knygų, kurios praturtiną kiekvieno gyvenimą ir veda gėrio, grožio, pažinimo kelias.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė