Moksleivių fotografijos Seimo narius ir stebins, ir žavės (0)

T.Kazlauskio nuotr_FB

T. Kazlauskio nuotr.

Gegužės 13 d., trečiadienį, 11.30 val. Seimo III rūmų parodų galerijoje bus atidaryta moksleivių fotografijų paroda „Lietuva savo vaikų akimis“. Parodą atvers Seimo narė Agnė Bilotaitė.

„Praėjus 25-eriems metams po Nepriklausomybės atkūrimo, Lietuvoje užaugo nauja, visai kitaip pasaulį matanti jaunų žmonių karta. Auga nauji talentai, galintys ateityje sužibėti ir Lietuvoje, ir plačiai pasaulyje. Malonu pristatyti jaunimo darbus, kuriuose žvilgsnis į pasaulį toks įvairiapusis: nuo meditatyvios ramybės panirus į gamtą iki aštrios publicistikos, jautrumo socialinėms problemoms”, – parodą komentuoja Seimo narė.

Parodos autoriai – jauni menininkai, Vilniaus Valdorfo mokyklos auklėtiniai – teigia, kad ši paroda yra mažytė kelionė po Lietuvą, kurioje bus galima pamatyti tėvynės grožį.

Paroda eksponuojama gegužės 12-25 dienomis.

Titas Kazlauskis – Vilniaus Gedimino technikos universiteto pirmakursis, studijuojantis kūrybines industrijas. „Fotografija susidomėjau 6 klasėje, o nuotraukos, eksponuojamos parodoje, darytos dar mokantis mokykloje. Kuo toliau, tuo labiau patinka fotografuoti, nes kuo dažniau tai darau, tuo daugiau įgyju žinių bei atrandu naujų galimybių. Man asmeniškai žmonių fotografavimas yra sudėtingiausia, bet įdomiausia sritis. Fotografijomis siekiu perteikti tam tikrą nuotaiką, ką nors pasakyti, sukelti minčių ar nuraminti, atpalaiduoti. Ši fotografijų paroda yra tarsi trumpa kelionė po Lietuvą bei po žmogaus vidines būsenas – nuo (kaimo) ramybės iki (miesto) nerimastingo šurmulio“, – pasakoja autorius.

Dvyliktokas Augustas Maniušis, pradėjęs fotografuoti taip pat būdamas dar šeštokas, pasakoja: „Svarbu susidaryti asmeninę nuomonę apie savo šalį, kokia ji yra iš tikrųjų, o ne pasikliauti tuo, ką sako kiti. Dažnai žmonės nevertina savo kasdienės aplinkos, tačiau kai į ją pradedi žiūrėti atidžiau, atrandi nuostabių dalykų, gyvenimas tampa šviesesnis. Šia paroda mes norime parodyti, kokia graži yra Lietuva, kaip ji atrodo, kai dėl jos stengiamasi ir ji puoselėjama, kokių turtų ji pilna. Turtų, gyvenančių ir augančių net pelkėse ar ežeruose, o kur dar mūsų miestai ir miesteliai, gražūs ne tik vasarą, bet ir žiemą, kupiną netikėtumų, nes „slidi kelio danga”.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė