„Saulės arkliukų” bičiuliams (5)

Prano Vaičaičio eilėraščio „Tėviškė“ faksimilė.

Prano Vaičaičio eilėraščio „Tėviškė“ faksimilė.

Mieli jaunieji „SAULĖS ARKLIUKŲ“ bičiuliai,

štai jau visas mėnuo mūsų skyrelis KŪRYBA laukia Jūsų darbų – poezijos, prozos, vaizduojamosios ar taikomosios dailės kūrinių, tradicinės kūrybos ir netradicinės – visokiausios kūrybos, kokią tik galima skelbti internete.

Pastebėję saviraiškos ir raiškos kupiną sielą, mes, suprantama, kviesime skelbti savo kūrybą, bet juk gali būti ir taip, kad mes nepastebėsime… Tad Jūs nelaukite, kol Jus kas pastebės – patys pasirodykite!

 

Mūsų kontaktai:

Vyriausioji redaktorė Beatričė Rastenytė: el. p. b.r.marija@gmail.com

Redaktorė Dalia Rastenienė: el. p. lkredaktore@gmail.com

Kategorijos: Grožinė kūryba, Kūryba, Naujienos, Redakcija, Saulės arkliukai, Skaitiniai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

5 komentarai

 1. SAULĖS ARKLIUKAS!!!
  Pradėkime nuo klausimo- kas tai per ženklas?
  Pasirodo, kad žvelgiant į Saulę mes (šiaurinio Žemės pusrutulio gyventojai) matome ją sukantys pagal laikrodžio rodyklę, pietinio pustutulio gyventojai mato sukantys ją prieš laikrodžio rodyklę!Taip būna periodiškai kas 3000 metus! Dabartinis šiaurinis Žemės pusrutulys šiauriniu tapo nuo mūsų eros pradžios ir dar tokiu bus iki 3000 metų pabaigos! Tūkstantmečio pabaigoje šiaurinis vėl taps pietiniu o pietinis- šiauriniu!
  Tai vyksta todėl, kad mūsų Žemė ne tiktai sukasi apie savo ašį ir orbita skrieja apie Saulę, bet ir PASTOVIAI VERČIASI PER SAVO AŠIGALIUS! Tai yra Trečiasis Žemės ašies fizinis judėjimas!!! Trečiojo Žemės judėjimo periodiškumas 6000 metų! Būtent per tiek laiko Žemės ašigaliai padaro pilną ratą ir vėl grįžta į savo vietą!
  Erų sandūroje dabartinis šiaurinis (DŠ) Žemės ašigalis buvo visiškai nusigręžęs nuo Saulės (Herodotas “Istorija” “Euterpė” p.31) o dabartinis pietinis (DP) -įsmigęs į Saulę (Aristotelis “Meteorologika” V dalis p.10)! Todėl DŠ ašigalyje 1000 metų vyravo žiema ir Naktis, o DP – Vasara ir Diena!

  Nuo 2500 metų žemėje vyks diametraliai atvirkštinis geofizinia procesas nei buvo erų sandūroje – DŠ ašygalyje 1000 metų viešpataus Saulė ir bus amžina Diena bei Vasara, o Dabartiniame Pietiniame- Naktis ir Žiema!!!
  Beje šią klimato kaita mes jau akyvaizdžiai regime!!! Tai, beje, stebėjo ir mūsų protėviai!
  (Herodotas (Istorija psl. 141) rašo, kad “Egiptiečiai Žemės vartymosį per ašigalius stebėjo apie 12 000 metų”. )
  Tai liudija iš amžių glūdumos iki mus atėjęs Alkoje vadinamasis Saulės arkliukas.
  Senovės indų šaltiniuose yra sakoma: “Saulės dievas keliaudamas dangumi savo auksinėje dviejų ratų karėtoje, tam tikrame Dangaus taške privalėdavo stabdyti žirgus ir sukeisti vietomis karietos ratus”!? (Kodėl?).
  O štai hetitų Saulės dievas Telapinas tam tikroje Dangaus sklauto vietoje sukeisdavo auksinius batus!? (Kodėl?)

 2. “Laukiate mūsų dabų, kokius tik galima skelbti internete”!? Kadangi mano straipsnelis “Saulės arkliukai” nepasirodė Alkos puslapiuose, darau išvadą, kad LIETUVOS PRIEŠISTORIJOS BEI PROISTORIJOS (garbingiausias Lietuvos praeities laikotarpis) ALKE yra nepageidaujama tema!? KODĖL?! Atsakymą norėčiau išgirsti iš kol kas dar gerbiamo tautininko Tomo Baranausko.

 3. Apmaudu, kad tiktai išvydęs savo kreipimasį į Alkos redakciją ir į gerb, Tomą Baranauską, pamačiau ir straipsnį “SAULĖS ARKLIUKAS”, kuriame buvo du – KODĖL?
  Tad skubu į juos ir atsakyti.
  Mūsų protėviai, stebėdami dangų bei žvaigždes ir Žemės judėjimą, pastebėjo, kad nuo tam tikro momento Žemės šiauriniame ašigalyje (analogišką vyksmą stebėjo ir priešingo Žemės pusrutulio gyventojai) Saulė pradeda tekėti ne Ramijo vandenyno, bet Atlanto pusėje. Taip buvo nuo 3-jo t.pr.m.e. pradžios iki erų sankirtos, kada Saulė vėl pradeda tekėti Ramiojo vandenyno pusėje. Beje, taip buvo ir taip bus iki šio tūkstantmečio pabaigos! Mat Žemei verčiantis per savo ašigalius, patarieji kas 3000 metų kerta orbitos plokštumą ir keičia savo poliariškumą.
  Herodotas praneša: “Šitiek papasakojo egiptiečiai ir jų šventikai. Jie nurodė, kad nuo pirmojo karaliaus iki Hefaisto šventiko, valdžiusio paskiausiai, praėjo 341 žmonių karta, ir per tą laiką buvę tiek pat šventikų, kiek ir karalių. 300 žmonių kartų sudaro 10 000 metų, nes per 100 metų praeina 3 žmonių kartos. O 41 karta, ėjusi po tų 300 kartų, sudaro 1340 metų. Per tuos 11 340 metų, sakė jie, nevaldęs nė vienas dievas, pasivertęs žmogumi: tarp egiptiečių karalių nei ankščiau, nei vėliau dievo nebuvę. Tame ilgame laiko tarpe Saulė keturis kartus patekėjusi neįprastoje vietoje: du kartus patekėjusi ten, kur paprastai leidžiasi, ir du kartus nusileidusi ten, kur pateka.” (Herodoto “ISTORIJA” psl. 141).
  Tad regime, kad egiptiečiai Žemės fizinius judėjimus pradėjo stebėti dar nuo Ledynmečio, kuris tęsėsi nuo 21-jo iki 9-jo t.pr.m.e.). Kadangi Ledynmetyje abiejuose Žemės pusrutuliuose vyravo Naktis ir ŽIema, 12 000 metų pagrindiniu dangaus šviesuliu buvo Mėnulis. Tikėtina, kad būtent todėl ir daugelyje kultūrų pirmuojo žmogaus-vyro vardas kildinamas nuo nuo lietuviškojo MENULIS – Menas, Manas, Monas, Minas ir t.t. Beje, vienas iš seniausių egiptiečių dievu, anot Herodoto, yra taip pat lietuviškos kilmės dievas LINAS!.

 4. PROTĖVIŲ SAULĖS DIEVAS “SAULIUS” (Nuo 5-jo iki 1-jo t.pr.m.e.).
  (Senasis Testamentas “Pradžios knyga”)

  Beje, senovės indų (mūsų protėvių) šaltiniuose šis laikmetis įvardijamas “Krita jugos” vardu. Būtent jame, pagal senovės indų šaltinius, nuo 3500 iki 2500 metų pr.m.e. “viešpatavo” protėvių ugnies dievas AGNIS. Kas tai buvo per laikmetis galima spręsti iš dievo vardo. Kadangi, Žemei pastoviai verčiantis per ašigalius, visi geofiziniai procesai kartojasi periodiškai kas 6000 metų, tad dievas AGNIS mūsų šiauriniame Žemės pusrutulyje, be mūsų sutikimo sugrįš ir “viešpataus” nuo 2500 iki 3500 metų!!! Apie tai jau praneša ir KLIMATO KAITA!!!
  Kadangi mūsų lietuviakalbiai protėviai gyveno nuo Indokinijos iki Atlanto, tad tą patį Saulės dievą, tiktai jau Faetonto vardu, užtinkame arijų-baltų mitologijoje. Už šio mito išsaugojimą privalome būti dekingi Romos poetui Ovidijus, kuris knygoje “Metamorfozės” labai smulkiai ir nuosekliai aprašė mūsų protėvių pasakotus Saulės dievo “Sauliaus” sūnaus Faetonto “nuotikius”, kurios jis neva patyrė tėvo auksinėje karietoje “keliaudamas” Dangaus skliautu!!! Kam įdomu sužinoti kas Žemės šiaurinio pusrutulio gyventojus laukia jau mūsų tūkstantmetyje, siūlau patiems paskaityti ne tiktai Ovidijaus apą apie “Faetontą”, bet ir kitus epus.
  Beje, skaitydami “Metamorfozės” patirsite malonumą regėdami to meto mūsų protėvių aukštą eruduciją ir puikų ne tiktai dangaus kūnų judėjimo pažinimą bet ir Žemės geografijos išmanymą!!!

 5. Šio puslapio simbolis- vadinamasis Saulės Arkliukas, liudija tolimąją praeitį. Protėviams jis simbolizavo Saulės judėjimo kryptį. Jeigu simbolis liudija judėjimą laikrodžio rodyklės kryptimi (į dešinę), reiškia, kad šis artefaktas (ženkliukas ar paveksliukas) sukurtas šiauriniame Žemės pusrutulyje, jeigu prieš laikrodžio rodyklę, reiškia- pietiniame. Mat, kas 3000 metų Žemės pusrutuliai keičia savo poliariškumą). Arkliuko galvos (jie simbolizuoja judėjimo kryptį) gi nukreipros laikrodžio rodyklės kryptimi, O tai reiškia, kad Žemės pusrutulys, kuriame aptiktas ir aplamai aptinkamas šis ženklas, buvo šiauriniu. Kadangi krikščionybės laikais šis ženklas prarado savo tikrąją prasmę, tad labai ir labai maža tikimybė, kad šis ženklas būtų pagamintas mūsų eroje. Todėl labai ir labai didelė tikimybė, kad šis Saulės Arkliukas liudija 3000 metų laikotarpį būvusį nuo 6000 iki 3000 m.pr.m.e.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė