Spaudos konferencija „Lietuvių kalbos abėcėlė ir rašyba: vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymas” (video) (21)

Mitingas už valstybinę kalbą 2014-05-06 d. | R.Garuolio nuotr.

Mitingas už valstybinę kalbą 2014-05-06 d. | R. Garuolio nuotr.

Gegužės 11 d. 10 val. Lietuvos naujienų agentūroje ELTA vyks istoriko, akademiko Antano Tylos, kalbininkų prof. Vito Labučio, hab. dr. Kazimiero Garšvos spaudos konferencija „Lietuvių kalbos abėcėlė ir rašyba: vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymas”.

Spaudos konferencijoje Bus pateikiamos ir garsių kalbininkų prof. Alvydo Butkaus, Prano Kniūkštos, akad. Zigmo Zinkevičiaus ir kitų mokslininkų žinios šiuo klausimu.

Kaip žinia šių metų gegužės 6 d. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas neatsižvelgdamas nei į visuomenės nei į kalbininkų nuomonę pritarė socialdemokratų Irenos Šiaulienės ir Gedimino Kirkilo parengtam Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektui nustatančiam, kad kad Lietuvos Respublikos piliečio prašymu jo pavardė oficialiuose Lietuvos respublikos dokumentuose gali būti rašoma ne valstybine kalba, nelietuviškais lotyniško pagrindo rašmenimis, jeigu pavardė šiais rašmenimis įrašyta dokumento šaltinyje.

Spaudos konferencijos vaizdo įrašo transliacija bus paskelbta čia:

Lietuvos kalbininkai ir visuomenė jau daugelį metų priešinasi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) vardu pasivadinusios radikalios politinės grupuotės beatodairiškiems bandymams įteisinti nelietuvišką pavardžių rašybą Lietuvos respublikos oficialiuose dokumentuose bei vietovardžius lenkų kalba buvusiose Lenkijos okupuotose pietryčių Lietuvos teritorijose.

Alkas.lt primena, kad 2013 m. liepos 4 d. grupė visuomenės veikėjų  įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentei 16 000 Lietuvos Respublikos piliečių pasirašytą kreipimąsi į Lietuvos vadovybę dėl „Reikalavimo ginti Lietuvos Respublikos valstybinę kalbą ir teritorinį vientisumą“.  Dar beveik 18 000 parašų  buvo įteikta Prezidentei tų pačių metų metų  kovo 19 d.  Iš viso iki 2013 m. liepos 4 d. Reikalavimą pasirašė daugiau nei 33 000 piliečių.

2013 m. liepos 3 d. Lietuvos Ministrui pirmininkui Algirdui Butkevičiui buvo įteiktos garsių Lietuvos kalbininkų rekomendacijos „Dėl lietuvių kalbos konstitucinio statuso Šešioliktosios Vyriausybės programoje“. Tuomet premjeras patikinimo, kad svarstant minėtus klausimus vyriausybėje į šiuo gautus reikalavimus ir pasiūlymus bus atsižvelgta. Deja, nei Vyriausybė nei valdančiosios socialdemokratų partijos atstovai Seime visškai neatsižvelgdami į visuomenės ir kalbininkų rekomendacijas ir toliau beatodairiškai stumia Lenkijos ir LLRA radikalų inspiruojamą Valstybinei lietuvių kalbai žalingą nelietuviškų pavardžių rašybos projektą pagal kurį kai kurių Lietuvos piliečių pasuose vardų ir pavardžių įrašus valstybinės lietuvių kalbos rašmenimis išstumtų įrašai užsienio kalbomis.

2013 m. kovo 20 d. Algirdo Patacko kalba spaudos konferencijoje „Pasipriešinkime antikonstituciniams kėslams“, skirtoje piliečių parašų rinkimo akcijai po Reikalavimu ginti Lietuvos Respublikos valstybinę kalbą ir teritorinį vientisumą:

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Naujienos, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė