Ant seimo narių stalo guls Prezidentės veto dėl Miškų įstatymo pataisų (0)

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Gegužės 7 d., Seimui bus grąžintos pakartotinai svarstyti Miškų įstatymo pataisos. Jas vetavo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Prezidentė vetavo įstatymo pataisas, nes jose nustatytas konkretus Lietuvoje veikiančių miškų urėdijų skaičius – 42, t. y. tiek pat, kiek yra ir dabar. Tai varžytų konstitucines Vyriausybės ir Aplinkos ministerijos  galias efektyviai valdyti miškų ūkį. Tuomet, darant bet kokį apjungimą ar urėdijų stambinimą, tektų kreiptis į Seimą dėl urėdijų skaičiaus pakeitimo“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Ministras pabrėžė, kad Lietuva aktyviai rengiasi tapti ESBO nare, iš kurios sulaukiama klausimų apie šalies miškų ūkio situaciją, kuri nesikeitė nuo sovietinių laikų. „Dabar jau esame gavę paklausimų, kodėl yra būtent toks modelis. Sunku paaiškinti, kodėl valstybinių įmonių miškų urėdijose skaičių nustato ne konkurencija, bet įstatymas“, – teigė ministras.

K.Trečiokas taip pat atkreipė dėmesį, kad jokio konkretaus miškų ūkio pertvarkos modelio Aplinkos ministerija dar nėra patvirtinusi. Šiuo metu ministro įsakymu yra sudaryta mokslininkų, Generalinės miškų urėdijos, Miškų departamento atstovų ir urėdų darbo grupė.

Ji turės įvertinti esamą situaciją, atliks reikalingus ekonominius skaičiavimus ir tik tada Vyriausybei, jei bus poreikis, bus pasiūlytas vienoks ar kitoks urėdijų pertvarkos modelis. „Galiu užtikrinti, kad, jei bus pasiūlytas konkretus modelis,  jis iš anksto bus pristatytas tiek miškininkų bendruomenei, tiek Seimo nariams, tiek visuomenei“, – sakė aplinkos ministras.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė