Šiandien Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena (0)

Mazvydo-Katekizmas-lrkm.lt

Mažvydo Katekizmas | lrkm.lt nuotr.

Kultūros ministro Šarūno Biručio teigimu, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną minime kaip vieną reikšmingiausių datų mūsų tautos gyvenime.

„Prisimindami visus, kurie kalbą saugojo, augino ir puoselėjo, kurie kovojo už laisvą žodį, su didele viltimi žvelgiame į šiandienos laisvo žodžio ir laisvos minties nešėjus.

Lietuvos visuomenė gyvena geopolitiškai sudėtingu, kupinu iššūkių ir naujų uždavinių, laikotarpiu.

Vieni didžiausių yra susiję su informacinio karo keliamomis grėsmėmis, todėl žiniasklaidai ir visai žurnalistų bendruomenei tenka dar didesnė atsakomybė vykdant savo misiją – informuojant visuomenę. Manau, kad šiandien turime kalbėti apie pilietiškai atsakingos  žiniasklaidos svarbą. Vienas iš pagrindinių mūsų valstybės ir visuomenės saugumą užtikrinančių veiksnių yra visuomenės kritinio mąstymo skatinimas ir pilietiškumo ugdymas. Tikiu, kad pažangos ir darnos siekiai vienija mus visus.

Nuoširdžiai sveikindamas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga, linkiu kuo didžiausios sėkmės darbuose ir tikiu, kad žurnalisto žvilgsnis bus dar skvarbesnis, aprėpiantis visuomenės aktualijas ir kartu gebantis pamatyti kiekvieną žmogų“, – rašoma kultūros ministro sveikinime.

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena minima kasmet gegužės 7–ąją. Ji primena rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžomi kiekvienos tautos brandumą liudijantys ženklai – kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis. Per 40 spaudos draudimo metų (1864–1904) lietuviškoji spauda augo, nepaisydama jokių persekiojimų ir taikomų bausmių.

Šių metų gegužės 7 dieną mūsų šalies miestų knygynuose, kultūros, mokslo ir švietimo įstaigose, kavinėse vyks Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos šventė „Lietuva skaito!“, kurią rengia Lietuvos leidėjų asociacija ir Lietuvos spaustuvininkų asociacija.

Kategorijos: Istorija, Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė