Į Zapyškio dangų kils dar neregėti skraidantys objektai (0)

rengėjų nuotr.

rengėjų nuotr.

Gegužės 9 dieną (šeštadienį) Zapyškyje vyksiančiame respublikiniame renginyje „Aitvarai Žemei ir Dangui“ rungsis ne tik aitvarai, bet ir lėktuvėliai, kiti skraidantys aparatai.
Visą mėnesį Kauno rajono šeimos ir bendruomenės gamino spalvingus aitvarus, kurie ateinantį šeštadienį papuoš Nemuno slėnį. Neturintys aitvarų, juos galės pasigaminti renginio metu veiksiančiose dirbtuvėse prie Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios.

Viena renginio organizatorių Eglė Šidlauskienė pasakojo, kad šiemet greta aitvarų į padangę kils ir kitokių skraidančių objektų. Varžybose susirungs iš rankos paleidžiami lėktuvėliai, kuriuos taip pat bus galima pasigaminti vietoje. Renginyje bus galima dalyvauti su kuo įvairiausiomis skraidymo priemonėmis.

Pirmą kartą į renginį iš Kauno bus galima atplaukti laivu. Tai bus pirmoji šiais metais laivo „Tolstojus“ kelionė Nemunu. Laivas pajudės Nuo senosios Kauno prieplaukos, esančios šalia Vytauto bažnyčios. Keleivių akis džiugins ne tik nuostabi Nemuno pakrančių gamta, bet ir puikiai įrengtos Kačerginės, Zapyškio, Kulautuvos prieplaukos.

Laivas švartuosis Lietuvos aitvarų sostinėje Zapyškyje, visai šalia Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios. Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojai rengs žaidimus ir pasakos apie naujus turizmo maršrutus.

Šiemet Kauno rajonas švenčia 60-metį, todėl šiai progai pagamintas specialus aitvaras su šventės dalyvių linkėjimais. Jį į padangę kartu su bendruomene leis šventės globėjas, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Laiko patikrintas faktas: aitvarai puikiai dera su dainuojamąją poezija. Šiųmečio renginio meninė programa patikėta režisieriui, dainų autoriui ir atlikėjui Andriui Kaniavai.

Muzikinį foną taip pat kurs Gedimino ir Miglės Ivaškevičių šeimyninis duetas „MarGė“.
Renginio pajėgas sustiprino ir Vilniaus dizaino kolegijos Grafinių komunikacijų katedros studentai su projektu „Skrisk nenukrisk“. Jaunieji dizaineriai sukūrė originalių formų aitvarų, kuriuos pristatys publikai. Veiks atvirlaiškių paštas, momentinės fotografijos kampelis.

Renginio dalyviai galės mėgautis ne tik gyvai atliekama muzika, bet ir vegetariška koše bei šventiniu tortu. Bus galima ragauti amerikietiškos, meksikietiškos, prancūziškos, itališkos, vokiškos ir, žinoma, lietuviškos virtuvės skanėstų.
Dalyvių registracija prasidės 11.30 val. renginio atidarymas – 12 val.

Daugiau informacijos renginio Facebook paskyroje ir čia.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė