Abiturientas Laurynas apie savanorystės prasmę (0)

Laurynas Milašauskas. Asmen archyvo nuotr

Laurynas Milašauskas | asmen. archyvo nuotr.

Naisiuose (Šiaulių raj.) savanorių laukiama ne tik vasaros festivalių metu. Veiklos čia netrūksta visus metus. Naisiuose vyksta labai daug renginių, tame tarpe trys festivaliai. Kiekvieną dieną apsilanko šimtai žmonių, kurių, be savanorių pagalbos, būtų neįmanoma deramai priimti. Net gidai, vedžiojantys po Naisių muziejus, yra savanoriai.

Savanoriai gali pasirinkti tą veiklą, kuri jiems patinka ir sekasi geriausiai, mat darbų festivalio metu tikrai netrūksta. Sunkiausi darbai laukia prieš prasidedant festivaliui, kada reikia pastatyti palapines, viską paruošti svečių antplūdžiui. Vykstant festivaliui reikia nešioti dalomąją medžiagą, vykdyti organizacines funkcijas, padėti lankytojams surasti ieškomus renginius, stebėti tvarką. Naisių vasaros festivalis šiais metais vyks liepos 11 – 12 dienomis. Apie savanorystės pomėgį ir patirtį pasakoja Naisių projektų savanoris-vadovas Laurynas Milašauskas.

Esi nuolatinis Naisių vasaros festivalio savanoris – vadovas, taip pat Naisių gidas-savanoris. Kaip pasirinkai šią veiklą?

Taip jau atsitiko, kad buvau labai aktyvus, mėgau organizuoti renginius, būti už kažką atsakingas. Buvau Naisių mokyklos mokinių tarybos prezidentas ir būtent tada susipažinau su Ramūnu Karbauskiu. Mėgau sukiotis aplink kultūros namus ir ieškojau, kaip galėčiau prisidėti ar kam nors padėti. 2012 metais, kai atsidarė Baltų dievų muziejus, reikėjo gidų, kurie savanoriškai norėtų vesti ekskursijas. Buvau sumąstęs šią idėją, bet nesiryžau. Gidų labai trūko, todėl pats Ramūnas vieną dieną paklausė, ar nenorėčiau tapti gidu, ir aš sutikau. Davė 2 savaites pasiruošti. Ir taip tapau gidu. Jeigu ne Ramūnas, gal ir nebūčiau juo tapęs.

Mano manymu, Naisių vasaros festivalis yra pats geriausias Lietuvos festivalis, kuriame negalima įsigyti ar vartoti alkoholio. Kiekvienais metais šis festivalis vis didesnis, pritraukia daugybę žmonių, ir būnant Naisių gyventoju norisi prisidėti, kad viskas vyktų sklandžiai. Praėjusiame vasaros festivalyje pirmą kartą buvau atsakingas už savanorius. Turėjau pačią geriausią komandą, ji dvi pagrindines dienas dirbo išsijuosusi. Tikslas buvo pasiektas – po festivalio niekas negalėjo pasakyti, kad būta kokio nors renginio, nes nebuvo nei vienos šiukšlės. Taigi verta stengtis ir parodyti pavyzdį kitiems festivaliams, kad įmanoma pasiekti tokio rezultato. Myliu Naisių vasaros festivalį!

Ką ši patirtis tau duoda? Ko moko?

Tapęs gidu pastebėjau, kad man viskas, ką darau, labai patinka. Patinka valdyti žmonių minias, suteikti jiems žinių ir gauti grįžtamąjį ryšį. Neišvažiuodamas iš Naisių susipažįstu su gausybe įvairių žmonių. Jie man daug papasakoja apie savo kraštą ir papročius. Kartais net papildo mane, nes senoji kultūra kiekviename regione buvo skirtinga, todėl sužinau to, ko iki tol dar nežinojau.

Kuo šiuo metu užsiimi?

Dabar esu Šiaulių miesto Juliaus Janonio gimnazijos abiturientas, o kuo toliau būsiu – dar nežinau.

Ar didžiuojiesi gyvendamas Naisiuose?

Tikrai taip! Man labai patinka sakyti žmonėms, kad esu iš kaimo. Aš didžiuojuosi būdamas kaimietis ir nemanau, kad reikėtų pykti, jeigu kas nors taip pavadina. Naisiai nėra didelis kaimas, visi čia vieni kitus pažįsta, visi draugiški, malonūs. Išvykęs kur nors kitur, jaučiuosi kaip Naisių ambasadorius ir mano tikslas – atstovauti savo kaimui.

Koks tavo didžiausias pomėgis, svajonė? Be ko negalėtum gyventi?

Mano didžiausi pomėgiai ir yra organizuoti renginius, vesti ekskursijas, mėgstu filmuoti ir montuoti. Ateityje norėčiau organizuoti didelius renginius, svajoju padėti žmonėms.

Kviečiu ir kitus iš visos Lietuvos prisijungti prie savanorių komandos, susirasti draugų, patirti malonių įspūdžių, kurie yra labai prasmingi, visiems naudingi, lieka visam gyvenimui.

Parengė Živilė Vyštartaitė

Kategorijos: Kultūra, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė