Tarptautinėje ES gamtos mokslų olimpiadoje lietuviai pelnė aukso ir sidabro medalius (0)

gamtos olimpiados laimetojai_smm.lt

smm.lt nuotr.

Iš 13-osios Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiados, balandžio 26–gegužės 3 dienomis vykusios Austrijoje, Lietuvos atstovai grįžta su aukso ir sidabro medaliais. Šiemet Lietuvai atstovavo dvi mokinių komandos.

Konkurse aukso medalius iškovojo Veronika Everat iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos (mokytoja A. Vaicekauskienė), Rokas Elijošius iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos (mokytojai B. Maciulevičienė ir V. Gustainis) ir Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos mokinys Gilbertas Umbražūnas (mokytojas S. Žukauskas).

Kita lietuvių moksleivių komanda apdovanota sidabro medaliais. Juos pelnė Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokinys Einaras Sipavičius (mokytoja E. Teišerskienė), Jonas Černeckis iš Vilniaus licėjaus (mokytoja A. Čekauskienė) ir Elvinas Ribinskas iš Mažeikių Gabijos gimnazijos (mokytoja E. Kryževičienė).

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad iš 50 olimpiadoje dalyvavusių komandų lietuviai užėmė septintąją ir devintąją vietas. Įvertinus abiejų komandų bendrą rezultatą, mūsų mokiniai šiame konkurse nusileido tik Vokietijos ir Estijos atstovams. Konkurso absoliučia nugalėtoja paskelbta ir trofėjumi apdovanota Vokietijos mokinių komanda.

Mokiniai turėjo įveikti kelias užduotis. Šiais metais dalyviai sprendė, kokio tipo atsinaujinančios energijos jėgainę verta statyti kalnų slėnyje. Jiems teko įvertinti jėgainės poveikį saugomų rūšių populiacijoms, energijos formų transformacijos efektyvumą, ar užtvenkus upę nebus išplauti toksiški chromo junginiai.

Antroji olimpiados užduotis – detektyvinė istorija. Mokiniai turėjo išsiaiškinti, kurioje dirbtuvėje buvo suklastotas austrų dailininko ermano Nyčo (Hermann Nitsch), išgarsėjusio krauju ir kitomis biologinėmis medžiagomis tapytais paveikslais, kūrinys. Norint išspręsti užduotį, reikėjo atpažinti įvairių gamtinių objektų kilmę ir priskirti juos įtariamų dirbtuvių aplinkai, atlikti dažų ir drobių cheminę ir fizikinę analizę.

Šiemet konkurse dalyvavo 150 mokinių iš 25 ES valstybių. Mokinius lydėjo vadovai, kurie ne tik diskutavo, tobulino organizatorių pateikiamas užduotis, bet ir per vieną naktį turėjo išversti šias užduotis į gimtąsias mokinių kalbas. Lietuvos komandoms vadovavo ir mokiniams pasiruošti padėjo Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto jaunesnysis mokslo darbuotojas Paulius L. Tamošiūnas, Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto doktorantas Lukas Taujenis bei Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktorius, fizikos mokytojas Tomas Kivaras.

Komandinėje ES gamtos mokslų olimpiadoje Lietuva dalyvauja nuo 2007 m. Tai unikali praktinių užduočių olimpiada, kurios tikslas ugdyti praktinius gamtamokslinius gebėjimus ir darbo komandoje įgūdžius.

Dalyvavimą olimpiadoje pagal vykdomą Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Daugiau informacijos apie olimpiadą čia.
Olimpiados rezultatai čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė