Mirė pasaulinio baleto žvaigždė Maja Pliseckaja (video) (0)

Maya_Plisetskaya_wikimedia.org-nuotr

Maja Plisedckaja | wikimedia.org nuotr.

Gegužės 2 d. Vokietijoje mirė 89-erių metų pasaulinio garso balerina ir choreografė Maja Pliseckaja.

M. Pliseckajos motina buvo kilusi iš Vilniaus, o pati balerina buvo Lietuvos pilietė ir turėjo sodybą Kozelkiškėse netoli Trakų, kurią kartu su savo vyru garsiu kompozitoriumi Radeonu Ščedrinu vadino tikraisiais savo namais.

M. Pliseckaja gimė 1925 m. lapkričio 20 d. Jos motina Motina Rachilė Messerer-Pliseckaja, nebyliojo rusų kino aktorė, gimė g. 1902 m. Vilniuje, o tėvas Michailas Pliseckis Gomelyje 1901 m.

Maja mokėsi Špicbergene, kur jos tėvas dirbo inžinieriumi, vėliau paskirtas TSRS generaliniu konsulu. Nuo 1943 iki 1990 m. Maja Pliseckaja buvo Maskvos Didžiojo teatro solistė, Romos operos ir baleto teatro, Madrido baleto teatro meno vadovė.

1943 metais baigusi studijas Maskvos choreografijos mokykloje ji buvo priimta į Maskvos didžiojo teatro trupę, o nuo 1960 metų tapo jo prima balerina.

Ji pagarsėjo dėl savo sukurtų išraiškingų vaidmenų, tokių kaip Piotro Čaikovskio baletuose „Gulbių ežeras“ ir „Miegančioji gražuolė“, Aleksandro Glazunovo „Raimondoje“, Sergejaus Prokofjevo „Akmeniniame žiedelyje“.

Specialiai M. Pliseckajai baletus kūrė garsūs choreografai Jurijus Grigorovičius, Rolandas Petitas, Alberto Alonso, Morisas Bežaras, taip pat jos vyras, kompozitorius R. Ščedrinas.

Užuojautą dėl M.Pliseckajos mirties savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė Lietuvos ir Rusijos aukščiausios Lietuvos valdžios atstovai.

„Tai buvo ypatingu talentu apdovanota asmenybė, baleto legenda, užkariavusi garsiausias pasaulio scenas ir tūkstančių gerbėjų širdis. M. Pliseckaja niekada nepamiršo Lietuvos – čia sukūrė savo namus,  domėjosi ir vertino mūsų kultūrą, didžiavosi esanti jos dalimi“, – sakoma Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės užuojautoje.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė