Pagal atskiras studijų kryptis VU – tarp geriausių pasaulio universitetų (0)

Vilniaus Universitetas | wikipedia.org nuotr.

Vilniaus Universitetas | wikipedia.org nuotr.

Jau paskelbtas 2015 m. „QS World University Rankings by Subject“ reitingas, parodantis stipriausius pasaulio universitetus atskirose studijų kryptyse. Penktą kartą skelbiamoje reitingavimo sistemoje Vilniaus universitetas (VU) užėmė 251–300 vietas dviejose studijų kryptyse – šiuolaikinių kalbų (angl. Modern Languages) bei fizikos ir astronomijos (angl. Physics & Astronomy).

„QS World University Rankings by Subject“ reitingo rezultatai šiuolaikinių kalbų studijų kryptyje sudaromi remiantis tarptautinėmis akademikų bendruomenės ir darbdavių apklausomis. Vertinant fizikos ir astronomijos studijų kryptį buvo atsižvelgta į tarptautinės akademikų bendruomenės ir darbdavių apklausų rezultatus, citavimo indekso ir H-indekso kriterijus.

„VU studijos ir moksliniai tyrimai apima platų spektrą mokslo sričių. Todėl universitetų reitingas pagal studijų kryptis leidžia suprasti, kokie įvairiapusiai esame. Nors ne visose srityse galime didžiuotis vienodai aukštais pasiekimais, tačiau, lyginant šiuos pasiekimus, kyla naujos tarpmokslinio bendradarbiavimo idėjos. Labai džiaugiamės, kad VU fizikų ir filologų indėlis buvo pastebėtas ir gerai įvertintas tarptautiniu lygiu. Ir toliau sieksime stiprinti VU pozicijas regione bei pasaulyje. Mūsų akimis, VU ateitis – tai pasaulinio lygio studijos, patraukliausi savo srities specialistai darbo rinkoje ir įtakingi moksliniai tyrimai“, – sako VU partnerystės prorektorė prof. dr. Greta Drūteikienė.

„QS World University Rankings by Subject“ reitinge analizuotas 3551 universitetas, iš viso reitinguotos 894 aukštosios mokyklos. Vertintos 36 studijų kryptys, kiekvienoje jų reitinguota iki 400 geriausių pasaulio universitetų.

2014–2015 m. instituciniame reitinge „QS World University Ranking“ VU pagal studentų ir dėstytojų santykį užėmė 257 vietą. Fizinių mokslų srityje (angl. Natural sciences), išanalizavus pateiktus akademikų, su kuriais bendradarbiauja VU, ir darbdavių atsiliepimus, citavimo indeksą bei H-indeksą, VU pasiekė 352 vietą („QS World University Rankings by Faculty“).

Susipažinti su „QS World University Rankings by Subject“ reitingu galite paspaudę čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė