ES investicijos – ilgalaikei sparčiojo interneto infrastruktūrai (0)

internetas.kompiuteris.transp.lt nuotr

transp.lt nuotr.

Lietuva, kaip ir kitos Europos Sąjungos (ES) valstybės narės, įsipareigojusi pasiekti, kad iki 2020 m. visi europiečiai galėtų naudotis sparčiuoju 30 Mb/s ir didesnės spartos interneto ryšiu, taip pat ne mažiau kaip 50 proc. namų ūkių būtų užsisakę itin spartų – 100 Mb/s ir didesnės spartos interneto ryšį.

ES investicijos – ilgalaikei sparčiojo interneto infrastruktūrai
„Susisiekimo ministerija, prieš pradėdama konkrečias veiklas šiems tikslams pasiekti, planuoja, kad bus rengiamas investicinis projektas, kuriame bus išsamiai išanalizuota esama ir planuojama statyti naujos kartos prieigos tinklų infrastruktūra ir teikiami pasiūlymai dėl sprendimų, optimaliausiai padėsiančių pasiekti ES iškeltus tikslus“, – artimiausiais planais dalijasi Susisiekimo ministerijos kancleris Tomas Karpavičius.

Ministerija įpareigojo VšĮ „Plačiajuostis internetas“ užtikrinti, kad rengiant investicinį projektą naujos kartos prieigos tinklų analizei būtų naudojami tiek valstybės institucijų, tiek ir privačių operatorių duomenys. Be to, investiciniame projekte siūlomus sprendimus numatoma derinti su suinteresuotomis institucijomis ir operatoriais.

Siekdama išvengti galimo infrastruktūros dubliavimo, nepagrįstų investicijų ir norėdama rasti optimaliausius sprendimus strateginiams tikslams pasiekti Susisiekimo ministerija kviečia operatorius aktyviai bendradarbiauti su VšĮ „Plačiajuostis internetas“ – teikti aktualią informaciją ir pasiūlymus.

Pasak T. Karpavičiaus, ES investicijos gali būti skiriamos tik kurti ilgalaikei infrastruktūrai, kuri padės Lietuvai pasiekti ES iškeltų tikslų.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Politika ir ekonomika, Technika ir technologijos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė