LRT jau aštuntą kartą renka „Kalbos grynuolį“ (5)

lrt_kalbos_grynuolis_2014Jau aštuntąjį kartą Lietuvos nacionalinis transliuotojas renka „Kalbos grynuolį“. Šiemet bus stebima jauniausių LRT žurnalistų ir laidų vedėjų – iki 30 m. – kalba. Bus klausoma, ar žurnalistų neveikia anglų kalbos intonacijos, ar jų tartis yra aiški, nepaveikta gatvėje skambančios suveltos kalbos,  ar žodžių trumpiniai iš šnekamosios kalbos nesiveržia į oficialiąją  ir kokios yra kalbinės tendencijos.

Kaip visuomet „Kalbos grynuolį“ rinks kalbininkų komisija: dr. Irena Smetonienė, prof. dr. Irena Kruopienė ir Donatas Smalinskas. Rinks ir visuomenė. Už savo išrinktąjį galima balsuoti čia.

Gegužės 6 d. televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva“ bus paskelbti nugalėtojai ir apdovanoti „Kalbos grynuolio“ statulėlėmis.

Pernai buvo išskirti interviu žanro atstovai. Komisija išrinko televizijos laidos „Naktinis ekspresas“ vedėją Jolantą Kryževičienę, o visuomenė – radijo laidos „60 minučių“ vedėjus Agnę Skamarakaitę ir Deividą Jursevičių.

„Kalbos grynuolio“ idėja kilo 2007-aisiais. Buvo siekiama paminėti svarbų Lietuvos kultūrai įvykį – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – atkreipiant visuomenės dėmesį į taisyklingą viešąją kalbą. Akcija skatinama pagarba ir domėjimasis savo kalba, atsakingumas dėl jos vartojimo viešojoje erdvėje.

Buvo renkami taisyklingiausiai kalbantys žurnalistai, vedėjai, išskirtas tiksliausių, įtikinamiausių anonsų autorius, buvo kreipiamas dėmesys į laidų pavadinimus. 2009 m. „Kalbos grynuolis“ peržengė LRT ribas, buvo klausomasi kandidatų į Lietuvos Respublikos Prezidento postą kalbų. Išrinkti mažiausiai klaidų darantys laidų vedėjai. Pernai komisija stebėjo interviu žanro laidas.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė