D. Grybauskaitė grąžino pakartotinai svarstyti Miškų įstatymo pataisas (0)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus prašymu, grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Miškų įstatymo pataisas.

Šios Seimo pataisos, pasak Prezidentės, varžo konstitucines Vyriausybės galias efektyviai valdyti miškų ūkį.

Seimo priimtose Miškų įstatymo pataisose numatyta prievolė išsaugoti 42 miškų urėdijas – tai prieštarauja Vyriausybės numatytai miškų ūkio pertvarkai bei

perėjimui prie efektyvaus ir centralizuoto miškų valdymo.

Urėdijų pertvarka yra būtina, nes Lietuva viena iš paskutinių Europos Sąjungos narių, kurios miškų valdymas nesikeitė nuo sovietinių laikų. Beveik visose ES šalyse miškų sektorius yra valdomas centralizuotai. Ši pertvarka numatyta ir Seimo patvirtintoje Vyriausybės programoje.

„Lietuva turi per 2 milijonus hektarų miško – tai yra milžiniškas turtas. Jis turi būti valdomas efektyviai ir duoti naudą visiems šalies gyventojams. Lietuvai būtina miškų ūkio pertvarka. Vyriausybė buvo ją numačiusi, todėl negali būti ribojamos konstitucinės Vyriausybės galios ir stabdomos būtinos reformos“, – sako Prezidentė.

Dėl atidėliojamos miškų ūkio pertvarkos Lietuva yra sulaukusi pastabų iš Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO). Su prašymu vetuoti šį įstatymą į Prezidentę kreipėsi ir Lietuvos pramonininkų konfederacija.

Prezidentė siūlo įstatymo pataisomis numatyti, kad Lietuvoje valstybinių miškų efektyvų valdymą turi užtikrinti Vyriausybė remiantis Seimo patvirtintomis Miškų politikos kryptimis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė