Lietuvių vežėjai protestavo dėl verslo suvaržymų Vokietijoje, Belgijoje ir Prancūzijoje (0)

„Linava“ nuotr.

„Linava“ nuotr.

Per Europą vilnijant nepasitenkinimo ir protestų bangai dėl Vokietijoje, Belgijoje ir Prancūzijoje patiriamo sąžiningos konkurencijos ribojimo, lietuviai taip pat aktyviai gina savo teises.

Šiandien, 2015 m. balandžio 29 dieną,  asociacijos „Linava“ iniciatyva surengtos protesto akcijos, siekiant atkreipti minėtų šalių diplomatų dėmesį į kuriamus suvaržymus – Belgijoje ir Prancūzijoje taikomas sankcijas už kassavaitinį poilsį transporto priemonėse ir šiemet Vokietijoje įvestas minimalaus atlyginimo nuostatas.

Nešini plakatais, kurie išreiškia siekį būti lygiaverčiais tarptautinės kelių transporto rinkos dalyviais, vežėjai apsilankė prie Prancūzijos, Belgijos ir Vokietijos ambasadų, kurių diplomatams nuo asociacijos „Linava“ buvo įteiktos peticijos.

Minėtose šalyse vežėjai jau nuo 2014 m. rudens patiria sunkumų: iš pradžių Belgijoje ir Prancūzijoje buvo priimti įstatymai, numatantys griežtas baudas už kassavaitinio poilsio praleidimą transporto priemonės kabinoje. Nuo 2015 m. sausio 1 d. Vokietijoje įsigaliojo įstatymas dėl minimalaus atlyginimo nuostatų, kurių laikytis privalu ir užsienio šalių vežėjams, nors specialistų teigimu, tokį reguliavimą galima laikyti įsikišimu į kitų šalių vidaus reikalus.

Europos parlamentarai, transporto sektoriaus verslininkai, teisės specialistai sutaria, kad tokie veiksmai prieštarauja bendros Europos Sąjungos verslo erdvės principams ir sukuria nevienodas sąlygas skirtingų šalių vežėjams dirbti bendroje rinkoje.

Su įteiktomis peticijomis galite susipažinti, paspaudę žemiau esančias nuorodas:

Belgijos Karalystės Ambasadoriui
Prancūzijos nepaprastajam ir įgaliotajam Ambasadoriui
Vokietijos Federacinės Respublikos Ambasadorei

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė