Turkijos prezidentą užrūstino V.Putino žodžiai apie armėnų genocidą (0)

kremlin.ru nuotr.

kremlin.ru nuotr.

Turkijos prezidentą Recepą Tajipą Erdoganą užrūstino Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasisakymas apie Turkijos genocidą armėnų atžvilgiu per Pirmajį pasaulinį karą. Rusijos prezidentas tai pavadino tiesiog genocidu.

„Esu labai nusivylęs dėl to, kad V. Putinas žengė šį žingsnį. Tai, kas vyksta Ukrainoje ir Kryme, nepaneigiama. Jie pirma turi paaiškinti, kas vyksta ten, o jau tada kalbėti apie genocidą“, – pareiškė pirmadienį per spaudos konferenciją Turkijos prezidentas.

Balandžio 24 d. Rusijos vadovas dalyvavo Jerevane vykusiuose renginiuose, skirtuose armėnų genocido 100-osioms metinėms.

Armėnų genocidas – armėnų tautos genocidas, jaunaturkių valdžios vykdytas 1915–1917. Žuvusių armėnų skaičius, skirtingais vertinimais, siekia nuo 800 tūkst. iki 2 mln. Dažniausiai nurodomi skaičiai – 1,2–1,5 mln. žuvusiųjų.

Turkijos vyriausybė neigia, kad tai buvo genocidas, net ir pripažindama bent kelių šimtų tūkstančių armėnų žūtį bei valstybės vadovų dalyvavimą šiose žudynėse. Manoma, kad tai nenoras prisiimti bent moralinę atsakomybę valstybės mastu, bijant, kad toks pripažinimas gali sustiprinti kitų tautinių mažumų, pvz., kurdų pozicijas, siekiant nepriklausomybės.

Lietuva yra iš tų šalių, kurios pripažįsta šias žudynes genocidu.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė