Pirmieji turizmo naujoves Lietuvoje pristatys dzūkai ir sūduviai (0)

babka_svite.lt

Grikinės babkos kepimas | svite.lt nuotr.

Balandžio 28 d., prasideda pažinčių mugė ir apžvalginiai išvažiavimai Lietuvos regionuose Dzūkijoje ir Sūduvoje.

Šiuos sumanymus rengiantis Valstybinis turizmo departamentas (VTD) vietinio ir atvykstamojo turizmo kelionių organizatoriams, konferencijų ir renginių organizatoriams pristatys Lietuvos regionų turizmo galimybes, naujus ir atsinaujinusius lankytinus objektus, turizmo paslaugas ir pramogas, patrauklias turistams.

„Džiugu, kad lietuviai po Lietuvą keliauja vis aktyviau – štai nuo 2010 m. vietinio turizmo sektorius išaugo net 8 proc. Šalies turizmo sektorius yra labai kūrybingas ir iniciatyvus, todėl kasmet gausu naujovių, apie kurias prieš naująjį kelionių sezoną tiesiog būtina paskleisti žinią. Vietinio turizmo verslo misijos įtraukia vietos savivaldybių, turizmo informacijos centrų bei žiniasklaidos atstovus ir yra vienos efektyviausių, skatinant tiek vietinį, tiek ir atvykstamąjį turizmą,“ – atkreipia dėmesį VTD vadovė Jurgita Kazlauskienė.

Pirmosios šių metų vietinio turizmo verslo misijos dalyviai pažintinį turą po Dzūkiją balandžio 28 d. pradės kelione į Pagronyčio kaimą Varėnos rajone. Čia bus apžiūrimas Dzūkijos nacionalinio parko apsuptyje, ant Ilgio ežero kranto iškilęs poilsio centras-viešbutis „Nojaus laivas“, lankytojams siūlantis begalę tiek vasaros, tiek žiemos pramogų.

Iš Pagronyčio kaimo kelias nusidrieks į vieną didžiausių kaimų Lietuvoje – Marcinkonis Varėnos rajone. Čia bus svečiuojamasi L. ir E. Černiauskų sodyboje, ragaujamas dzūkiškos virtuvės pasididžiavimas grikinė babka, taip pat bus lankomasi Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centre.

Nebus aplenkiamas ir vienas populiariausių Lietuvos kurortų Druskininkai. Jau netrukus lankytojams po rekonstrukcijos bus atvertas Druskininkų Sveikatingumo parkas, kuriame planuojama atgaivinti senąsias kurorto tradicijas, tokias kaip pasivaikščiojimai, saulės vonios ant Ratnyčėlės upelio kranto, maudynės, kvėpavimas jonizuotu oru. Parke numatytos erdvės ir vaikams, ir vyresniems – gimnastikos aikštelės, treniruoklių takas, kompiuterizuota muzikinė aikštelė ir kt.

Taip pat kurorte bus lankomasi Druskos studijoje, siūlančioje piešti ant druskos arba gamintis iš jos suvenyrus, apžiūrimos vaizdingos Nemuno apylinkės, plaukiojant šiuolaikiniu katamaranu „Holiday Boat“. Viena iš Druskininkų naujovių – senojo malūno vietoje Jaskonyse šakočių karaliumi vadinamo Romualdo Spulio atidarytas restoranas-kepykla „Romnesa“ su parodomuoju šakočių kepimu, itin dominančiu tiek pačius lietuvius, tiek svečius iš užsienio.

Balandžio 29 d. Druskininkuose vyksiančioje Kontaktų mugėje misijos dalyviams išskirtinius turizmo objektus pristatys Birštono turizmo informacijos centras, taip pat apie savo paslaugas bei naujoves pasakos nuotykių parko „Tarzanija“, viešbučių „Pušynas“, „Grand SPA Lietuva“, „Eglės sanatorija“, „Green Vilnius Hotel“, restorano „Sky Lounge“, kelionių agentūros „Druskininkų gelmė“ ir kt. atstovai.

Po Kontaktų mugės Radžiūnų kaime, Alytaus rajone, misijos dalyviai galės išbandyti naujausią nuotykių parko „Tarzanija“ pramogą – „Pašėlusius kalnelius“. Vėliau Metelių regioninio parko lankytojų centre bus pasiūlyta pakilti į pernai atidarytą apžvalgos bokštą. Iš 15 m aukščio bokšto, iškilusio tarp Dusios ir Metelio ežerų, atsiveria puikus vaizdas į Kemsinės pievą, knibždančią pempių, gervių, perkūno oželių ir kitokių paukščių.

Sviesto mušimas, senosios žolininkystės tradicijos, lino kelias ar net lobių ieškojimas dvaro parke – visa tai siūlo Vilkaviškio krašto muziejus, įsikūręs Paežerių dvare. Su dvaro ledainėje rengiamomis edukacinėmis programomis, renginiais ir parodomis bus supažindinami vietinės turizmo verslo misijos dalyviai, keliaudami po Sūduvą.

Paskutinė vietinės verslo misijos diena bus skirta Birštono kurortui – su procedūromis sanatorijoje „Eglė“ ir naujo objekto – svečių namų „Birštono banginukas“, įsikūrusio ant Nemuno kranto, apžiūra. Šių poilsio namų svečiai galės neišeidami iš pastato mėgautis sanatorijos „Tulpė“ teikiamomis sveikatinimo ir gydymo paslaugomis, grožio terapijos procedūromis, nes „Birštono banginukas“ yra sujungtas su sanatorijos gydyklomis.

Pirmojoje vietinio turizmo verslo misijoje užsiregistravo dalyvauti kelionių organizatorių bei turizmo agentūrų „Kelionių laikas“, „ABK Travel“, „Dorlita“, „Guliverio kelionės“, „Mūsų odisėja“, „The Beautiful Land of Nevermind“, „Paralelė“, „Sunny Travel Baltic“, „Baltic Escape“, „Kiveda“ ir kt. atstovai.

2014 m. iš viso suskaičiuota 2,6 mln. lietuvių kelionių po Lietuvą, t.y. 2,3 proc. daugiau nei 2013 m. Vietinių turistų Lietuvoje patirtos išlaidos pernai padidėjo 7,9 proc. (iki 138,1 mln. eurų), o vidutinės dienos išlaidos padidėjo 9,5 proc. ir pasiekė arti 20 eurų. Daugiausia lietuvių, net 40 proc. (arba 1,1 mln.), pernai Lietuvoje lankė gimines ir draugus. Dar 31 proc. (821 tūkst.) poilsiavo ir atostogavo, 13 proc. (333 tūkst.) po šalį keliavo verslo ir profesiniais tikslais, 8 proc. (200 tūkst.) lankė nuosavą būstą poilsio tikslais, 3 proc. (70 tūkst.) keliavo SPA ir sveikatinimo tikslais, dar 1 proc. (25,5 tūkst.) apsipirkimo tikslais.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė