Vaiko vietą Vilniaus darželiuose lems ne loterija, o vaiko amžius (0)

Vilniaus sav. nuotr.

Vilniaus sav. nuotr.

Viename sostinės darželių šiandien vyko Savivaldybės spaudos konferencija, kurioje aptartos darželių problemos Vilniaus mieste, jų sprendimo būdai ir kompensacijos tėvams, kurių vaikai lanko privačius darželius.

„Nesuprantama, kaip mygtuko paspaudimo laikas gali būti vienas kriterijų gauti vietą darželyje. Praėjusios kadencijos valdžios skubotas sprendimas – prašymus į darželius priimti nuolat – artimiausiame Tarybos posėdyje bus stabdomas. Siūlysime vietas skirti pagal amžių. Pavyzdžiui, vis dar negavusiam vietos darželyje keturmečiui bus didesnė tikimybė patekti į darželį, nei trimečiui,“ – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Pagal naują tvarką keisis eilių sudarymo principas: bus svarbus ne prašymo užregistravimo laikas, o vaiko amžius. Nauja tvarka galios besirengiantiems darželius lankyti nuo 2016 metų.

Artimiausiuose Tarybos posėdžiuose bus teikiama dar viena naujovė – „darželio krepšelis“. Meras siūlys vietos valstybiniame darželyje negavusiems vilniečiams skirti 100 eurų kompensaciją, kuri padėtų tėvams leisti mažylį į privatų darželį.

Privačius darželius sostinėje lanko apie 3 tūkst. vaikų. Nutarus iš dalies  kompensuoti tėvų išlaidas, privačiuose darželiuose vaikų daugės. Spėjama, kad kompensacijoms šiemet prireiks apie 1,6 mln. eurų. Lėšų atsirado iš naujo įvertinus investicijų programos lėšas.

Šiemet į Vilniaus darželius užregistruota apie 8,3 tūkst. prašymų, apytikriai 3 tūkst. laukė eilėje darželių nuo praėjusių metų. Iš darželių į mokyklas nuo rudens išeis apie 6 tūkst. vaikų. Išspręsti vietų vaikų darželiuose problemą sostinėje šiuo metu yra vienas svarbiausių naujosios valdžios prioritetų.

 

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė