Metų stažuotei į Japoniją išvykstantis KTU Branduolinės inžinerijos magistrantas: šiandien studentas turi neribotas galimybes (0)

E.Smigelskis Japonijoje

E.Smigelskis Japonijoje | ktu.lt nuotr.

Maždaug 300 kandidatų į vieną vietą – tiek pretendentų iš viso pasaulio varžėsi prestižiniame tarptautiniame konkurse „Vulcanus in Japan“, norėdami atlikti metų laiko praktiką vienoje iš Japonijos technologijų įmonių. Vienas laimingųjų, kuriam pasisekė – Kauno technologijos universiteto (KTU) Branduolinės fizikos magistrantas Edgaras Šmigelskis.

Aiškų karjeros planą susidėliojęs vaikinas sako, kad šiandien kiekvienam studentui svarbiausia yra netingėti, o išnaudoti visas Universiteto teikiamas galimybes, kurios yra neišsemiamos.

Nuo darbo Anglijos fabrike iki praktikos prestižiniame Makso Planko Plazmos fizikos institute Vokietijoje bei pergalės dideliame tarptautinių mainų konkurse Japonijoje. Taip šiandien atrodo KTU magistranto E. Šmigelskio sėkmės kelias, kurį jam padėjo nueiti Universitetas.

Pirmiausiai – pramokti japoniškai

„Europos Sąjungos ir Japonijos pramonės bendradarbiavimo centro“ (ES-JPBC) organizuojamas konkursas skirtas skatinti pramonės, prekybos ir investicijų bendradarbiavimą tarp Japonijos ir ES ir stiprinti technologinius abiejų regionų gebėjimus bei pramoninių sistemų konkurencingumą.

Atrinkti konkurso nugalėtojai iš Europos, kaip ir E. Šmigelskis, metus laiko praleis Tekančios saulės šalyje. Iš pradžių jų laukia vienos savaitės seminaras apie Japoniją, vėliau – keturių mėnesių intensyvūs japonų kalbos kursai. Tik pramokę kalbą jaunuoliai galės pradėti aštuonių mėnesių stažuotę vienoje iš Japonijos technologijų kompanijų.

„Apie „Vulcanus in Japan“ programą sužinojau dar studijuodamas Branduolinę inžineriją bakalauro studijose KTU, bet tuo metu neatitikau programos keliamų reikalavimų. Tiesa, dėl to laiko negaišau – vasaromis teko padirbėti ne tik elektros prietaisų pardavėju Lietuvoje, bet ir Anglijos fabrikuose. Mano sėkmės istorija prasidėjo, kai po bakalauro studijų buvau atrinktas atlikti praktiką tarptautinėje bendrovėje „Phillip Morris Lietuva“, – pasakoja iš nedidelio Krakių miestelio kilęs vaikinas.

KTU suderino mokslą ir keliones

Dar prieš pradėdamas šią praktiką Edgaras buvo nusprendęs, kad ir toliau gilinsis į branduolinę fiziką KTU magistrantūroje.

„Tuomet sau pasakiau, kad magistratūroje pilnai išnaudosiu studento statusą, nes jei pats nesistengsiu siekti savo tikslų, niekas už mane to nepadarys. Pavasario semestre išvažiavau pagal „Erasmus“ mainų programą į Barseloną, kur būdamas susitvarkiau dokumentus ir vasarai išvykau padirbėti į JAV su „Work & Travel“ programa“, – apie studentams atsiveriančias galimybes pasakojo E. Šmigelskis.

Tačiau keliaudamas jis nepamiršo ne tik mokslų, bet ir Japonijos. Būdamas JAV, susirado praktikos vietą pagal specialybę Vokietijoje, Miunchene esančiame Makso Planko Plazmos fizikos institute, kurią atlieka iki šiol. Grįžęs iš JAV, E. Šmigelskis įgyvendino savo svajonę – užpildė visus reikiamus dokumentus į „Vulcanus in Japan“ programą.

Jo teigimu, savo sėkmės kelią jis kruopščiai suplanavo taip, kad būtų galima derinti pasaulio pažinimą bei semtis praktinės patirties. Vaikinas pasakoja, kad jei būtų nepasisekęs kuris nors etapas, jis visuomet turėjo dar kelis atsarginius variantus.

„Pasakiau sau, kad kiekviena šiandien patirta nesėkmė ateityje išeis į naudą, nes iš klaidų mokomės. Dėl stažuotės Japonijoje turėjau šiek tiek abejonių, nes žinojau, jog atranka čia bus milžiniška, tačiau būčiau sau prikaišiojęs, jei būčiau nepamėginęs“, – sako magistrantas.

Svarbiausia – tikėti savimi

E. Šmigelskis prisimena, kad pradėjus ruošti reikiamus dokumentus stažuotei Japonijoje, jam atsirado dar daugiau pasitikėjimo savimi. Sužinojęs, kad pateko į antrąjį etapą ir jo šansai padidėjo trečdaliu, vaikinas neabejojo, kad bus atrinktas.

„Galima sakyti, kad mintyse jau pradėjau krautis lagaminus. Nuo pat magistratūros studijų pradžios KTU, kai pradėjau viską kruopščiai planuoti, tikėjau, kad viskas klostysis taip, kaip aš noriu. Ir man pavyko“, – apie tai, koks svarbus tikėjimas savo jėgomis sakė E. Šmigelskis. Į Japoniją jis sparnus pakels rugsėjo mėnesį.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė