Kam naudinga šmeižti kultūrinę žiniasklaidą, nutylint koaliciją su Krymo užgrobimą remiančiais politikais? (video) (4)

songaila-puteikis-vaiskunas-alkas.lt-nuotr

Gintaras Songaila, Naglis Puteikis, Jonas Vaiškūnas | Alkas.lt nuotr.

Kam naudinga tai, kad kultūriniams tinklalapiams lipdomos Lietuvos priešų etiketės, bet nutylima Liberalų sąjūdžio Klaipėdoje sudaryta koalicija su Rusijos agresiją prieš Ukrainą palaikančia politine jėga?, – balandžio 27 d. Seime įvykusioje spaudos konferencijoje klausė Seimo narys Naglis Puteikis, etnoastronomas, portalo „Alkas.lt“ vyriausiasis redaktorius Jonas Vaiškūnas ir politikas Gintaras Songaila.

Tokį klausimą ir spaudos konferenciją išprovokavo įmonės „Diena Media News“ žiniasklaidos priemonių išplatinti žurnalistės Astos Aleksėjūnaitės straipsniai „Prieš Lietuvą – iš vidaus“  ir „Kova prieš Lietuvą finansuojama ir iš Kauno“, kuriuose teigiama, neva interneto portalai Alkas.lt, Voruta.lt ir Slaptai.lt yra „tinklo principu“ prieš Lietuvą veikiančių tinklalapių „branduolys“ ir dalyvauja antivalstybinėje veikloje.

Konferencijos dalyviai atkreipė dėmesį, kad šios insinuacijos prieš kultūrinės pakraipos tinklalapius melagingai grindžiamos tyrimu, kurį neva atliko „kelių universitetų mokslininkai ir dėstytojai“: tai tėra nebaigtas studentų darbas, straipsnių autorės pateiktas visiškai neadekvačiame kontekste.

Tai spaudos konferencijos metu telefonu patvirtino vienas iš minėto darbo vadovų, Vytauto Didžiojo Universiteto profesorius dr. Tomas Krilavičius, įvertinęs straipsnių teiginius kaip neetišką manipuliaciją. „Mano nuomone, tai įvairių nesusijusių spekuliacijų rinkinys, neetiškas šaltinių panaudojimas, neįsigilinant, kas rašoma“, – sakė dr. T. Krilavičius. Anot jo, studentai visai netyrė sąsajų su antivalstybine veikla ar Lietuvai priešiška propaganda ir visai kita prasme naudojo sąvoką „tinklas“, nei ta, kuri pateikta A. Aleksejūnaitės straipsniuose.

Seimo narys N. Puteikis pastebėjo, kad publikacijos, kuriose kultūriniai tinklalapiai suplakti su antivalstybinėmis jėgomis, primena valstybės užsakytą viešųjų ryšių akciją, o tekstas atrodo sudėliotas ne žurnalistės, bet jame cituojamo anoniminio analitiko.

„Todėl aš noriu VSD ir šių žiniasklaidos priemonių savininkų paklausti: kas iš tikrųjų griauna Lietuvą – ar apie tautines vertybes, istoriją ir patriotizmą rašantys žmonės, bendradarbiaujantys su Alkas.lt ir Voruta.lt, ar kartu su Liberalų sąjūdžiu dabar Klaipėdą valdančio Rusų aljanso ir Seimo narė Irina Rozova, viešai pasisakiusi prieš Europos Sąjungos politiką Krymo atžvilgiu? Primenu jos žodžius: „Vertinant Krymo situaciją nenoriu tikėti, kad Rusijos valdžia priėmė tokius sprendimus, kurie neatitinka tarptautinės teisės. Mes nežinome sutarčių, kurios buvo pasirašytos tarp Rusijos ir Ukrainos, turinio.“ Seimo narė viešai visai Lietuvai teigė, kad Krymas užgrobtas teisėtai, kad tarptautinių sutarčių, saugančių Ukrainos sienas, nėra, bet Liberalų sąjūdis, deklaruojantis proeuropietišką, vakarietišką orientaciją, Klaipėdoje sudarė sąjungą su tokiais politikais, kaip Irina Rozova, „Rusų aljansas“ ir V. Tomaševskio blokas. Tad mano klausimas VSD ir šių publikacijų užsakovams toks: ar tikrai normalu, kad pagrindinis dėmesys, smerkimas ir galimai valstybės pinigai yra nukreipti prieš du kultūrinius portalus, o partija, viešai remianti Krymo agresiją ir tokiu būdu pasisakanti prieš europines, vakarietiškas vertybes, lieka už dėmesio ribų, atvirkščiai – mirtina tyla gaubia Klaipėdoje Liberalų sąjūdžio sudarytą sandorį su antivalstybinėmis, antilietuviškomis, antieuropinėmis jėgomis“, – sakė N. Puteikis, tuo pačiu priminęs I. Rozovai, kad 1994 metų Budapešto memorandumu JAV, Didžioji Britanija ir Rusija įsipareigojo būti Ukrainos teritorinio vientisumo garantais.

Aptardamas šmeižikiškų publikacijų daromą žalą, politikas Gintaras Songaila pastebėjo, kad viešoji erdvė tampa panaši į kormoranų kolonijos nusiaubtą mišką, kai dergiama viskas, įskaitant geriausias intencijas. „Ar nėra taip, kad čia puolama ta pusė, kuri kilus pavojui iš tikrųjų dar gintų Lietuvą, tie, kurie dar tiki? Ar šitos publikacijos gali būti kokių nors Lietuvos slaptųjų struktūrų darbas? Tai tyrimo vertas dalykas, nes blogai, kai lieka tokių abejonių“, – sakė G. Songaila.

Kaip pranešė J. Vaiškūnas, melagingą informaciją paskelbusiems leidiniams išsiųstas reikalavimas ją paneigti. „Nesulaukę paneigimo būsime priversti kreiptis į Žurnalistų etikos komisiją ir teismą, nes neįsivaizduoju sunkesnio kaltinimo už tą, kuris šioje nesąžiningoje publikacijoje mestas mums“, – sakė Alkas.lt vyriausiasis redaktorius.

Spaudos konferencijos vaizdo įrašas:

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė