Balandžio 26–oji – Pasaulinė intelektinės nuosavybės diena (0)

intelektines nuosavybes dienaŠi diena nuo 2000–ųjų  metų kasmet minima Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO angl. WIPO) iniciatyva. Tai puiki proga atkreipti visuomenės dėmesį į intelektinės nuosavybės svarbą skatinant inovacijas ir kūrybingumą. Sveikiname visus šią gražia ir prasminga proga linkėdami gražaus bendradarbiavimo siekiant visuomenės kultūrinio ir ekonominio tobulėjimo.

Šiais metais PINO, atsižvelgdama į skaitmeninių technologijų ir interneto dėka šiandien turimas neribotas galimybes muzikos sklaidai, Pasaulinę intelektinės nuosavybės dieną skiria MUZIKAI. „Skaitmeninės ekonomikos sąlygomis mes neturime pamiršti autorių ir atlikėjų interesų. Ar jų vaidmuo šiomis naujomis sąlygomis tinkamai įvertintas? Tai yra esminis klausimas. Dinamiškam kultūros vyksmui svarbu, kad kūrėjų, kompozitorių, dainų autorių ir atlikėjų gaunamas atlygis už kūrybą suteiktų jiems kūrėjų vertas gyvenimo sąlygas. Be kūrėjų mes neturėtume muzikos“, – šiais žodžiais PINO generalinis direktorius Francis Gurry intelektinės nuosavybės dienos proga kreipėsi į Pasaulio visuomenę.

Šiandien Lietuva kartu su kitomis 188 valstybėmis – Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos narėmis – aktyviai dalyvauja kuriant intelektinės nuosavybės teisių apsaugos sistema, kurioje svarbus vaidmuo skiriamas ir visuomenės švietimui. Nuo 2013 m. Kultūros ministerija administruoja Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių apsaugos programą, kurios lėšas sudaro dalis kompensacinio atlyginimo, surenkamo už audiovizualinių ir muzikos kūrinių įrašų teisėtą atgaminimą asmeniniais tikslais. Pagal šią programą prioritetas teikiamas projektams, kuriuose esminė programos lėšų dalis skiriama autorių ir atlikėjų atlygiui, kūrybingumo palaikymui ir plėtojimui.

Pasaulinės intelektinės nuosavybės dienos minėjimas jau tapo gražia tradicija ir Lietuvoje.

Balandžio 23–26 d. organizuojamas jaunųjų kūrėjų kultūros maratonas: PIN diena: Kultūros maratonas Kablys. Šiame renginyje dalyvauja įvairių meno sričių kūrėjai. Taip pat vyksta renginiai, skirti kitoms intelektinės nuosavybės sritims populiarinti. Lietuvos technikos biblioteka šia proga balandžio 24 d. atidarė parodą „Naujausia dizaino bei pramoninio dizaino apsaugos literatūra“.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė