Seniausias Lietuvos oro uostas mini 100 metų sukaktį (2)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Šiais metais sukanka 100 metų nuo S. Dariaus ir S. Girėno oro uosto įkūrimo Kaune. Ta proga rengiamas minėjimas, kuriame žada dalyvauti gausus būrys tiek Lietuvos, tiek užsienio aviacijos mėgėjų.

Balandžio 23 dieną Kauno įgulos Karininkų ramovėje vykusioje konferencijoje buvo pristatyta šventės renginių dienotvarkė.

Minint Kauno S. Dariaus ir S. Girėno oro uosto 100-metį, savo dalyvavimą vasarą vyksiančioje aviacijos šventėje patvirtino gausus būrys pasaulinio lygio skraidytojų, kurių tarpe bus galima išvysti ir legendinį vengrų kilmės „Red Bull Air Race“ pilotą Peterį Besenyei. Stipriausių pasaulyje oro lenktynių krikštatėviu tituluojamas skraidūnas Peteris liepos 18 dieną vyksiančioje aviacijos šventėje atliks parodomąjį pasirodymą, kurio metu netruks kvapą gniaužiančių akimirkų.

Savo dalyvavimą aviacijos šventėje, skirtoje paminėti S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo 100-metį, patvirtino ir Lenkijos karinių oro pajėgų grupė „ORLIK“.

„Tai išskirtinė akrobatinių lėktuvų grupė, atpažįstama visoje Europoje. 7–9 lėktuvai skrisdami sparnas prie sparno atlieka ekstremalias akrobatines figūras, kurios reikalauja ilgametės skraidymų patirties bei itin didelio preciziškumo“, – pasakojo S. Dariaus ir S. Girėnooro uosto direktorius Eugenijus Raubickas.

Aviacijos šventėje taip pat bus galima išvysti Lietuvos Kariuomenės Karinių Oro Pajėgų orlaivių pasirodymus, bendrosios aviacijos parodomąsias programas bei stipriausios Lietuvoje JAK akrobatinių lėktuvų trijulės parodomąjį pasirodymą.

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Kai kurių būsimos aviacinės programos detalių organizatoriai dar neatskleidžia, tačiau patikino, kad artėjant liepos 18 dieną vyksiančiai aviacijos šventei reginiai privers pakelti akis į dangų ne vieną kartą.

Taip pat oro uosto trejose skirtingose erdvėse bus įrengta paroda, kurioje bus galima išvysti aerodromo teritorijoje rastus aviacinius archeologinius radinius, techniniame sandėlyje – slėptuvėje bus rodomi stendai su senosiomis fotografijomis. Šiaurinėje dalyje bus įrengta paroda ant tentų „Aviacija kovose už Lietuvos nepriklausomybę“.

Minint aerodromo 100-metį, tarp JAV Kariuomenės kadetų ir Lietuvos komandų vyks draugiškos beisbolo rungtynės.

„Nedaugelis žino, kad Steponas Darius Lietuvoje buvo pradėjęs plėtoti beisbolo sporto šaką. Beisbolas Lietuvoje buvo pradėjęs įsišaknyti, bet sovietinės okupacijos metu ši sporto šaka buvo užmiršta. Šio lakūno garbei pavadintame aerodrome, 100-mečio proga, kartu su JAV ambasada bus surengtos draugiškos beisbolo rungtynės, kurių metu gyventojai turės galimybę ne tik išvysti gražų žaidimą, bet ir patys, profesionalų padedami, išbandyti šio sporto privalumus“, – pasakojo E. Raubickas.

Pasak E. Raubicko, nusimato įspūdžių kupinas laikotarpis, kurio metu kartu su visais Lietuvos gyventojais ir svečiais iš užsienio tikimasi griausmingai atšvęsti šią sukaktį.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė