Seime įvyko L.Balsio spaudos konferencija, skirta Černobylio tragedijai atminti (video) (1)

ČernobilisŠiandien, balandžio 23 dieną, 9 val. Seimo spaudos konferencijų salėje įvyko Seimo nario Lino Balsio spaudos konferencija „Trys dešimtmečiai po Černobylio: tik švari ir atsinaujinanti energetika turi ateitį“, skirta 29-osioms Černobylio atominės elektrinės katastrofos metinėms paminėti ir šiuolaikinės energetikos Europoje ir Lietuvoje raidai aptarti.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius ir Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos direktorius Saulius Pikšrys.

Ankstų 1986-ųjų balandžio 26-osios rytą sprogo Černobylio branduolinės jėgainės reaktorius.

Černobylio elektrinės darbuotojai atliko ketvirtojo reaktoriaus bandymus, kai nugriaudėjo sprogimas. Aplink raektorių vaizdas iš karto priminė apokalipsę. Tuo metu visai netoli gyvenę žmonės net ir elektrinės darbuotojų mieste Pripetėje nieko neįtarė: sovietų valdžia tylėjo tris dienas, kol galop Švedija ėmė skambinti pavojaus varpais, užfiksavusi neįprastai didelę radiaciją. Bet net ir tuomet valdžia menkino katastrofą.

Černobylio katastrofa paliko milžinišką užterštą zoną, kurioje nežinia kada bus saugu gyventi žmonėms ne tik Ukrainoje, bet ir Baltarusijoje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė