Seimas įtvirtino draudimą viešosiose vietose dėvėti kario uniformos atskirus elementus ir skiriamuosius ženklus (3)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Seimas priėmė Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas (projektas Nr. XIIP-1445(3), kuriomis nutarta įtvirtinti draudimą viešosiose vietose dėvėti kario uniformos atskirus elementus ir skiriamuosius ženklus. Taip siekiama apsaugoti visuomenę nuo grėsmės, kai kario statuso ir atitinkamai tam tikrų įgaliojimų neturintys asmenys dėl dėvimų atskirų uniformos dalių gali būti palaikyti kariais. Už šio reikalavimo pažeidimą taip pat nuspręsta didinti administracinę atsakomybę – bauda sieks nuo 28 iki 144 eurų. „Didinant administracinę atsakomybę už neteisėtą uniformos ar jos dalių dėvėjimą siekiama mažinti galimybes kitų valstybių karinių pajėgų atstovams, dėvintiems uniformas be atpažinimo ženklų, nelegaliam veikimui taikos metu“, – teigiama dokumento aiškinamajame rašte.

Vadovaujantis priimtu įstatymo pakeitimu bus vertinamos tik Vyriausybės nutarimu patvirtintos ir Lietuvos kariuomenės užsakymu gaminamos kario uniformos dalys, skiriamieji ženklai ir uniformų elementai. Svarbu tai, kad Lietuvos kariuomenės uniformos siuvamos iš patentuotu raštu marginto audinio, kurio laisvai prekyboje nėra.

Uniformos elementai, kuriuos dėvint asmuo nebūtų identifikuotas kaip karys (kaklaraiščiai, diržai, kariniai batai), neturintys skiriamųjų Lietuvos kariuomenės ženklų, taip pat oficialiose pardavimo vietose įsigyti nepatentuotu raštu marginto audinio drabužiai gali būti dėvimi laisvai. Lietuvos vėliavėlė yra valstybės simbolis, už kurį nebus baudžiama.

Teisės aktų pakeitimais taip pat nustatyta, kad krašto apsaugos sistemos sveikatos priežiūros įstaigose bus teikiamos pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugos, įtrauktos į Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą. Kaip pažymima aiškinamajame rašte, taip pagerės kariams sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas.

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Seimas sudarė galimybę krašto apsaugos sistemos sveikatos priežiūros įstaigose teikti sveikatos priežiūros paslaugas Valstybės saugumo departamento žvalgybos pareigūnams, leido sužeistus karius gydyti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio valstybėse. Pataisomis įtvirtinta, kad karių, kurie žuvo arba mirė užsienyje atlikdami tarnybines pareigas, palaikų pervežimo į Lietuvą išlaidas apmokės valstybė. Taip pat nuspręsta nustatyti profesinės karo tarnybos karių vertinimo tikslus ir atvejus ir galimybę vertinti karius savanorius ir kitus aktyviojo rezervo karius, suderinti kompensacijas, mokamas kariui žuvus ar mirus, ar sutrikus jo sveikatai, dydžius su kitų statutinių institucijų pareigūnams ir statutiniams valstybės tarnautojams nustatytais dydžiais, atsisakyti žūties atveju mokamos kompensacijos ribinių dydžių.

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Pagal priimtas nuostatas, profesinės karo tarnybos kariais negalės būti asmenys, atlikę laisvės atėmimo bausmę ir teisti asmenys, kol neišnykęs teistumas ar nepasibaigęs bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpis.

Įstatymo lygmeniu įtvirtintas įgaliojimas Vyriausybei nustatyti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje dirbančių darbuotojų darbo užmokesčio apmokėjimo sąlygas, maitinimo išlaidų, piniginės kompensacijos mokėjimo kariams tvarką, galimybę pasitelkti Lietuvos kariuomenę neutralizuojant sprogmenis.

Už pagrindinio įstatymo naujas nuostatas balsavo 88 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 3 parlamentarai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė