Norima, kad Seimo nariu būtų galima tapti nuo 23 metų (0)

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Seimas svarstys 42 Seimo narių parašais paremtą siūlymą patikslinti Konstitucijos 56 straipsnio pirmą dalį (įstatymo projektas Nr. XIIP-1585), suteikiant galimybę kandidatuoti į Seimą jaunesniems nei 25 metų asmenims.

Teikiamu projektu siūloma nustatyti, kad „Seimo nariu gali būti renkamas Lietuvos Respublikos pilietis, kuris nesusijęs priesaika ar pasižadėjimu užsienio valstybei ir rinkimų dieną yra ne jaunesnis kaip 23 metų bei nuolat gyvena Lietuvoje“.

Konstitucijos pataisų projektui Nr. XIIP-1585 po pateikimo pritarė 75, prieš balsavo 5, susilaikė 15 Seimo narių. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Projektą numatoma svarstyti birželio 25 d.

Konstitucijos 170 straipsnyje nustatyta, kad Konstitucijos keitimo įstatymų projektai po jų pateikimo Seimo posėdyje skelbiami visuomenei svarstyti šio statuto 126 straipsnyje nustatyta tvarka. Šie projektai negali būti svarstomi ir priimami skubos ar ypatingos skubos tvarka.

Pagrindinis Konstitucijos keitimo įstatymų projektus svarstantis komitetas yra Teisės ir teisėtvarkos komitetas., kuris projektą privalo apsvarstyti ne vėliau kaip prieš 10 dienų iki šio projekto svarstymo Seimo posėdyje. Teisės ir teisėtvarkos komiteto priimtas sprendimas dėl Konstitucijos keitimo įstatymo projekto likus ne mažiau kaip 7 dienoms iki projekto svarstymo Seimo posėdyje turi būti išdalytas Seimo nariams, taip pat įteiktas Respublikos Prezidentui ir Vyriausybei.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė