K. Garšva. Dėl priešvalstybinio mitingo Seime (7)

Kazimieras Garšva | voruta.lt nuotr.

Kazimieras Garšva | voruta.lt nuotr.

Iš pareigų nesitraukiantis Seimo vicepirmininkas J. Narkevičius balandžio 24 d. Seime rengia priešvalstybinį mitingą, pavadintą konferencija „Suvienodintas lietuvių kalbos egzaminas – iššūkis ir pasekmės abiturientui, mokytojui, mokyklai“. Mitingo tikslas – pažeisti Konstituciją, Valstybinės kalbos, Švietimo ir kitus įstatymus, mokinių teises ir daryti spaudimą Švietimo ir mokslo ministerijai, Seimui, egzaminų komisijai dėl to, kad prieš Seimo rinkimus liktų kuo daugiau nuolaidų Lenkų rinkimų akcijos aktyvistams.

Konferencija šio renginio negalima vadinti dėl šių priežasčių: 1) lietuvių kalbos institucijų, organizacijų atstovų kalbos, diskusija šios „konferencijos“ programoje nenumatyta, švietimo tvarką „vertins“ tik V.T omaševskio partijos nariai, jiems pavaldūs mokytojai, 2) žodžio negauna mokyklos, mokytojai, tėvai, nepavaldūs Vilniaus, Šalčininkų rajonų savivaldybėms, 3) švietimo įstaigų vadovų vardu kalbės jų neįgaliotas V. Tomaševskio rėmėjas A. Blaškevičius, o tėvų vardu – prieškonstitucinių mitingų organizatorė R. Cytacka, 4) klausimas vėl vadinamas tautinių mažumų problema, bet nė vienai nuo V. Tomaševskio nepriklausomai tautinių mažumų organizacijai ar mokyklai žodis taip pat nesuteikiamas: nebus net Tautinių bendrijų tarybos, Lietuvos Sandraugos, rusų, žydų, gudų mokyklų bei organizacijų atstovų, Lenkų rinkimų akcijos opozicijos, Lenkijos lietuvių mokyklų ar Latvijos lenkų mokyklų atstovų, 5) mitingo rezoliuciją pateiks taisyklingai valstybinės kalbos per 25 metus neišmokęs J.Narkevičius, Valstybinės kalbos įstatymo nesilaikanti R. Cytacka, o „balsuos“ jų atrinkti partiečiai.

Prašome organizuoti objektyvų valstybinės kalbos egzamino aptarimą, išvengiant aukščiau minėtų dalykų.

Pagarbiai Hab. dr. Kazimieras Garšva, Lietuvių kalbos instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas, „Vilnijos“ draugijos pirmininkas, a.d. 1665, LT-07006 Vilnius-10

Alkas.lt: Renginys bus tiesiogiai transliuojamas Seimo interneto svetainėje ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Laiškai Alkui, Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

7 komentarai

  1. Ūla:

    ką jam reiškia Konstitucija, jis juk švenčia gegužės 9-ąją. Jis ir visa tomaševskinių šutvė net nežino kur yra Katynė ir kas toje žemėje guli, nes jeigu ką nors žinotų, tai tos šventės su koloradiniais nešvęstų. Manau, kad Varšuva jau juos perkando, tik pas mus jie dar populiarūs, nes juos renka į valdžios struktūras.

  2. tampax'as:

    lietuvių tokia prigimtis: pirma leidžia sėsti ant sprando – erkei įsisiurbti, o paskui šaukia, kad pats nenulipa – erkė nepasitraukia…

  3. O kur K.Garšvos, “Vilnijos” draugijos organizuotos konferencijos tūteišų ir poprostuo šnektos pavadinimų kilmės ir jų įteisinimo oficialiais pavadinimais klausimu.

  4. Seimas užvaldytas?:

    Nejaugi jau Seimą valdo lenkų akcija, kad leidžia tokius priešvalstybinius renginius organizuoti? Nei Švietimo ministrui, nei kitiems nereikėtų dalyvauti, o atitinkamos struktūros turėtų įvertinti nenorinčius vykdyti Švietimo įstatymo bei Lietuvos Konstitucijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė