A.Butkevičius žada, kad Lietuva padės spręsti pabėgėlių problemą Europoje (2)

Algirdas Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

A.Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Atsižvelgdamas į šiandien Europos Vadovų Tarybos posėdyje svarstomas aktualijas reaguojant į praėjusios savaitės tragiškus įvykius Viduržemio jūroje, nusinešusius šimtus pabėgėlių gyvybių, Ministrų kabinetas pasitarime nutarė, kad Lietuva turėtų aktyviai prisidėti prie tokio pobūdžio gelbėjimo operacijų. Europos Komisija taip pat paprašė pateikti informaciją, kokią paramą kiekviena valstybė narė yra pasirengusi suteikti operacijoms Viduržemio jūroje.

„Susiklosčiusios situacijos akivaizdoje turėtume aktyviai ir solidariai prisidėti prie naštos pasidalijimo tarp Europos Sąjungos valstybių narių, siekiant užkirsti kelią tolesnėms nelaimėms Viduržemio jūroje ir žmonių netektims“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Vyriausybės nariai pasitarime sutarė, kad Lietuva gali prisidėti prie gelbėjimo operacijų, dviem mėnesiams siųsdama į nelaimių zoną Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) sraigtasparnį su dešimties žmonių įgula.

Tačiau apie išgelbėtų migrantų įsileidimą į Lietuvą, pasak Premjero, gali būti diskutuojama vėliau.

„Šitas klausimas šiandien, manau, bus paliestas. Kol kas mūsų šio Vyriausybės posėdžio darbotvarkėje apie tai nekalbama, yra numatytas tik papildomas pinigų skyrimas“, – „Žinių radijui“ kalbėjo Ministrų kabineto vadovas.

Dėl sudėtingos padėties Viduržemio jūroje ketvirtadienį nelegalios migracijos klausimai bus aptarti Briuselyje vykstančioje neeilinėje Europos Vadovų Taryboje (EVT), kur išvyko ir Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Preliminariais skaičiavimais, šiemet Viduržemio jūroje galėjo žūti daugiau kaip 1 500 nelegaliai į Europą bandžiusių patekti asmenų, tačiau skaičius gali būti didesnis, nes nėra žinoma, kiek tiksliai išplaukia nelegaliai bandančių patekti į Europą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė