B. Makutinovičių ir V. Razvodovą siūloma nuteisti 12 metų laisvės atėmimo bausme (1)

Sausio 13-oji Lietuvoje_lt.wikipedija.orgBuvusius omonininkus Boleslavą Makutynovičių ir Vladimirą Razvodovą siūloma pripažinti kaltais ir jiems skirti 12 metų laisvės atėmimo bausmes jas atliekant pataisos namuose.

Tokia bausmę trečiadienį Vilniaus apygardos teismui, nagrinėjančiam bylą, pasiūlė valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Alvydas Valiukevičius.

B. Makutynovičius ir V. Razvodovas kaltinami tuo, jog nuo 1991 m. sausio iki 1991 m. rugpjūčio SSRS agresijos prieš Lietuvos Respubliką metu subūrė organizuotą ginkluotą grupę, kuri, paklusdama SSRS valstybinės valdžios ir partinių institucijų nurodymams, rengė ir vykdė nusikaltimus žmoniškumui ir karo nusikaltimus.

Kaltinamieji per minėtą laikotarpį 11 kartų organizavo ir vykdė bauginimo ir teroro priemones prieš pasienio, muitinės, Krašto apsaugos departamento, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnus, Valstybinio telefono ir telegrafo centro darbuotojus.

Per tą patį laikotarpį 4 kartus organizavo ir įvykdė piliečių neteisėtą sulaikymą, areštą ir kitokį laisvės atėmimą dėl politinių priežasčių, trukusį nuo 4 iki 6 val.

B. Makutinovičius ir V. Razvodovas šiuo metu gyvena Rusijoje, išduoti juos ši šalis atsisako.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė