A. Nakas pasisakė dėl smurto prieš žurnalistus ir laisvą žodį Ukrainoje (1)

A.Nakas | I.Šilenkovos nuotr.

A.Nakas | I.Šilenkovos nuotr.

Naujai prisaikdintas Seimo narys Audrius Nakas išreiškė užuojautą užuojautą artimiesiems ir Ukrainos Aukščiausiajai Radai dėl Ukrainoje nužudytų žurnalistų Olgos Moroz, Sergejaus Suchoboko, Olesio Buzinos ir buvusio Aukščiausiosios Rados deputato Olego Kalašnikovo, kuris nusikaltimo išvakarėse viešai pareiškė apie jam išsakytus grasinimus.

„Smurtas prieš žurnalistus ir laisvą žodį, taip pat prieš buvusius parlamento narius, jų nužudymas negali būti niekuo pateisinami“ – rašoma pranešime.

Seimo narys išreiškė susirūpinimą dėl Sausio 13-osios bylos ir įtariamųjų galimo slapstymosi Ukrainoje.

„Solidarizuojuosi su Ukrainos Tauta, nužudytųjų artimaisiais, kolegomis ir draugais šią sunkią išbandymų valandą ir esu įsitikinęs, kad nusikaltimai bus skubiai ištirti, o žurnalistų ir buvusių parlamentarų persekiojimas bei smurtas prieš juos Ukrainos valdžios bus principingai įvertintas ir sustabdytas. Į šiuos įvykius sunkiame Ukrainos kovos kelyje į Europą ir demokratijos plėtrą būtina atkreipti ypatingą dėmesį.

Kviečiu Ukrainos Aukščiausiąją Radą sutelkti pastangas demokratijos vertybių stiprinimui, užtikrinant pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms.

Suprasdamas atsakomybę dėl bendrų Ukrainos ir Lietuvos siekių, gerbdamas 1993 m. spalio 12 d. Vilniuje nužudyto „Respublikos“ dienraščio žurnalisto Vito Lingio atminimą ir Lietuvos įsipareigojimą ištirti 1991 m. sausio 13 d. Vilniuje Tarybų Sąjungos kariškių ir kolaborantų įvykdytus karo nusikaltimus bei nusikaltimus žmoniškumui, kreipiuosi į Ukrainos Aukščiausiąją Radą ir raginu paspartinti Sausio 13-osios baudžiamosios bylos įtariamųjų, besislapstančių nuo teisingumo įvykdymo Ukrainoje, išdavimą Lietuvos Respublikai“, – rašo A.Nakas.

Alkas.lt primena, jog prieš savaitę Ukrainoje buvo įvykdyta serija, kaip manoma užsakomųjų, žinomų žmonių nužudymų.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė