Prisiekė Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen (1)

O.Posaškovos nuotr.

O.Posaškovos nuotr.

Šiandien, balandžio 21 dieną, Seimo posėdyje prisaikdinta Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Parlamentarės priesaiką priėmė Konstitucinio Teismo teisėjas, pavaduojantis Konstitucinio Teismo pirmininką, Gediminas Mesonis, kuris, prieš priimdamas Seimo narės priesaiką, paaiškino Konstitucijoje ir Seimo statute įtvirtiną teisinį reguliavimą, susijusį su Seimo nario priesaikos davimu.

„Konstitucinis Teismas savo baigiamuosiuose aktuose yra konstatavęs, kad Seimo nario priesaika nėra vien formalus ar simbolinis aktas. Ji nėra vien iškilmingas priesaikos žodžių ištarimas ir priesaikos akto pasirašymas. Seimo nario priesaikos aktas yra konstituciškai ir teisiškai reikšmingas. Duodamas priesaiką išrinktas Seimo narys viešai ir iškilmingai įsipareigoja veikti taip, kaip įpareigoja duota priesaika, ir jokiomis aplinkybėmis jos nesulaužyti. Iš Seimo nario priesaikos jam kyla pareiga gerbti ir vykdyti Konstituciją, įstatymus, sąžiningai vykdyti Tautos atstovo pareigas“, – sakė G. Mesonis.

Vyriausioji rinkimų komisija Viktoriją Čmilytę-Nielsen Seimo nare, išrinkta daugiamandatėje rinkimų apygardoje, pripažino balandžio 10 d. Ji buvo pirmoji į Seimą nepatekusių Liberalų sąjūdžio kandidatų sąraše.

Čmilytė-Nielsen Seime pakeitė Remigijų Šimašių, išrinktą sostinės meru ir atsisakiusį Seimo nario pareigų nuo balandžio 21 d.

Po priesaikos Seimo narė V. Čmilytė-Nielsen pasirašė vardinį priesaikos lapą. Prisiekusi išrinkta Seimo narė įgijo visas Tautos atstovo teises. Naujoji Seimo narė dirbs Liberalų sąjūdžio frakcijoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė