Pažinkite kitą gitaros istoriją „Gitaros fiestoje 2015“ (0)

Baltijos gitaru kvartetas.rengeju foto

Baltijos gitarų kvartetas | rengėjų nuotr.

Balandžio 29-ąją Šv. Kotrynos bažnyčioje 19 val. kartu su pavasarinėmis paukščių giesmėmis suskambės ir giratos natos – į sostinę vėl grįžta GITAROS FIESTA 2015. Kasmetinis gausų muzikos mėgėjų būrį sukviečiantis renginys šiemet bus kaip reta daugiabalsis – išgirsime pripažintus gitaros virtuozus, kurie yra paruošę puokštę staigmenų. Įvairių šalių ir stilių gitarų virtuozai sujungs savo jėgas ir žiūrovams atskleis gitaros skambesį iš visų įmanomų pusių.

„Gitara – tai itin intymus ir subtilus instrumentas. Jis žinoma svisame pasaulyje, todėl yra sukaupęs turtingą praeitį, juo galima išgauti pačias įvairiausias melodijas. Gitara neatsiejama nuo romantikos, nuo tikro skambesio, tyros muzikos. Tačiau ja tuo pačiu galima prakalbinti ir moderniai, išgaunant netidėtus derinius. Tai – meistriška sdarbas. GITAROS FIESTOJE šiemet dalyvaus būtent aukšto lygio meistrai ir, manau, kad geriau nei bet kas kitas atskleis žiūrovams tą gitaros įvairialypiškumą, privers juos pajausti muzikos tėkmę“, – teigia renginio organizatorių asociacijos „Ars Libera“ valdybos pirmininkas Gintaras Kamsiukas.

Pasak jo, ketverius metus nepailstantį festivalį kasmet pasitinka vis didesnė gitaros mėgėjų publika, todėl renginys nuolat plečiasi ir kasmet sugeba nustebinti net ir profesionalius gitaros menininkus. G.Kamsiukas sako, kad šiemet meistrai paruošė dar daugiau staigmenų, bet visko atskleisti nevalia. Kai Veronika Povilionienė su Robertu Semeniuku įkaitins kraują roku, įkvėptu folkloro, o svečiai iš Norvegijos Povilas Syrist-Gelgota ir Anders Klemens Rin (Anders Clemens Øien) paantrins norvegų liaudiška gaida, prisijungs ir „Baltijos gitarų kvartetas“ – keturios gitaros, viena siela su svaigia Lotynų Amerikos ir klasikos pyne.

Ją pratęs Aurelijus Globys, kurio gitara užtvindys salę flamenkiška kaitra, vėsinamą „Arbatos“ su Vaida ir Zala (Andrium Zalieska ir Skardžiuviene), dainingąją poeziją liejant romantiškąja gitara ir stebuklingąja fleita. Ir džiazas ataidės su Artūro Chalikovo ir Gintaro Šulinsko gitarų duetu. Dar mūsų laukia naujas ir visai jaunutis atradimas – vienuolikmetis Augustas Poškus. Tebūnie tai malonus siurprizas ir geras užtaisas šauniai koncertinei komandai, pamilusiai gitarą ir dovanojančiai dosnias improvizacijas ištikimajai savo publikai!

GITAROS FIESTOJE šiemet dalyvaus:

• Veronika Povilionienė su Robertu Semeniuku (ansamblio „Žalvarinis“ gitaristas ir kompozitorius)
• „Arbatos“ siela Andrius Zalieska (dainuojamoji poezija) su Vaida Skardžiuviene (fleita)

• Povilas Syrist Gelgota su Anders Klemens Rin (Anders Clemens Øien) (virtuozų duetas „Ensemble Oktava“)
• Artūras Chalikovas su Gintaru Šulinsku (džiazo ir improvizacijos meistrai)

• Jaunasis talentas – Augustas Poškus (gitaros konkursų laureatas)
• Aurelijus Globys (ispaniško stiliaus gitaros guru)

• Garsusis „Baltijos Gitarų Kvartetas”

Visus norinčius patekti į renginį kviečiame įsigyti bilietus iš anksto, nes salėje vietų skaičius ribotas. Bilietai parduodami bilietai.lt svetainėje.

gitaros fiesta_plakatas

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė