Pasieniečių sraigtasparniu iš Kauno į Vilnių donoro širdis atskraidinta per 24 min. (1)

VSAT nuotr.

VSAT nuotr.

Antradienio, balandžio 21 dienos, naktį pasieniečių sraigtasparnis iš Kauno į Vilnių žaibiškai atskraidino donoro širdį persodinimo operacijai.

Pirmadienį 21 valandą Paluknyje, Trakų rajone, įsikūrusios Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Aviacijos rinktinės pareigūnai, gavę pranešimą iš Nacionalinio transplantacijos biuro, į orą pakėlė tarnybinį sraigtasparnį „Eurocopter 135“.

Po 40 minučių pasieniečių orlaivio įgula jau buvo Kaune ir čia ėmė laukti, kol bus atlikta operacija.

Antradienio naktį, kelios minutės po 1 valandos, į sraigtasparnį įlipo donoro širdį gabenę medikai ir „Eurocopter 135“ tuoj pat pakilo skrydžiui į Vilnių.

Sostinės Santariškių klinikas modernia naktinio matymo įranga apsiginklavę VSAT orlaivio pilotai pasiekė žaibiškai – po 24 minučių skrydžio sraigtasparnis nusileido aikštelėje netoli minėtos gydymo įstaigos ir išlaipino donorinį organą gabenusius specialistus.

Dar po keliolikos minučių „Eurocopter 135“ sėkmingai pasiekė nuolatinę savo bazę Paluknyje, Trakų rajone.

VSAT ir Nacionalinis transplantacijos biuras turi sutartį, pagal kurią transplantacijai reikalingi organai skraidinami moderniais pasieniečių sraigtasparniais „Eurocopter“. Šie orlaiviai yra ypač greitaeigiai, ekonomiški, manevringi, jiems leistis ir kilti reikia nedidelio ploto, todėl organų paimti jie gali tūpti kone ligoninių kiemuose ar jų teritorijose.

Šiuo metu VSAT Aviacijos rinktinė naudoja 5 sraigtasparnius: du „Eurocopter 120B Colibri“, du „Eurocopter 135“ ir vieną „Eurocopter 145“.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė