NATO stiprina sausumos pajėgų buvimą Lietuvoje (1)

vokietijs-kariai-kam.lt-a.dildos-nuotr

Vokietijos kariai | kam.lt, A. Dildos nuotr.

Balandžio 21 d.  stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione bendroms pratyboms ir mokymams į Lietuvą atvyko per 200 Vokietijos karių. Jie kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų daliniais dalyvaus bendrose pratybose. Vokiečiai kartu atsigabena ir įvairios karinės technikos.

Vilniaus oro uoste nusileido 180 Vokietijos karių, dar 40 atvyko praėjusios savaitės pabaigoje. Į Lietuvą Vokietijos kariai atvyko iš 292-ojo jėgerių bataliono, dislokuoto Donaueschingene.

Pratyboms Lietuvoje vokiečiai atsigabena ir apie 80 vienetų įvairios technikos, tarp jų – šarvuotosios pėstininkų kovos mašinos ir „Boxer“, žvalgybos automobiliai Fuchs“, kariniai visureigiai ir sunkvežimiai. Planuojama, ši karinė technika į Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotąjį pėstininkų batalioną Rukloje bus atgabenta balandžio 24 dieną.

Ši Vokietijos karių grupė Lietuvoje treniruosis iki liepos mėnesio. Jie kartu su Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariais dalyvaus Lietuvoje vyksiančiose nacionalinėse ir tarptautinėse pratybose. Kartu su jais treniruosis ir Jungtinių Valstijų ir Portugalijos kariai.

Dar viena vokiečių karių grupė atvyks rudenį. Šiemet į Lietuvą ketina tvykti per 500 Vokietijos karių.

Lietuva atvykusiems sąjungininkų kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, logistinę paramą.

Nuo 2014 metų pavasario stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione Lietuvoje yra dislokuojami rotuojamos JAV sausumo pajėgų kuopos kariai (šiuo metu Lietuvoje treniruojasi jau šešta jų pamaina), taip pat po kelis mėnesius mūsų šalyje treniravosi Vengrijos ir Danijos karių kuopos.

Informacija žiniasklaidai: Planuojama, į Lietuvą pratyboms skirta Vokietijos karinė technika bus atgabenta traukiniais į Gaižiūnų geležinkelio stotį balandžio 24 dieną. Vokietijos karių technika iš Šeštokų geležinkeliu bus perdislokuojama į Rukloje esantį kunigaikščio Vaidoto mechanizuotąjį pėstininkų batalioną. Karinės technikos koloną lydės ir eismo saugumą užtikrins Lietuvos kariuomenės Karo policijos ir Kelių policijos ekipažai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė