Prezidentė atkreipė dėmesį į nepavydėtiną moterų padėtį Rytų Ukrainoje (1)

R.Dačkaus nuotr.

R.Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) bei Jungtinių Tautų konferencijos dalyvius, kurioje aptariamas moterų vaidmuo užtikrinant tarptautinę taiką bei saugumą.  Moterų pasaulio lyderių tarybai vadovaujanti Prezidentė pabrėžė, jog aktyvus moterų dalyvavimas sprendžiant ginkluotus konfliktus yra svarbus atkuriant taiką ir stiprinant tarptautinį saugumą.

„Šiuo metu pasaulyje vykstančiuose kariniuose konfliktuose tūkstančiai moterų susiduria su grėsmėmis

savo saugumui ir gyvybei. Nepaisant to, moterys drąsiai kovoja už savo šeimų bei visuomenės ateitį. Mūsų pareiga – joms padėti ir sukurti aplinką, kurioje moterys galėtų tapti aktyviomis kovotojomis už taiką,“ – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė taip pat atkreipė dėmesį į moterų padėtį Ukrainoje, kur dėl besitęsiančios karinės agresijos daugiau nei milijonas žmonių buvo priversti palikti savo namus. Didžioji jų dalis – moterys. Padėtis ypač sudėtinga Rytų Ukrainoje, kurioje vis daugiau moterų susiduria su prievarta.

„Okupuotose Ukrainos teritorijose smurtas lyties pagrindu pasiekė nerimą keliantį lygį. Moterys kenčia nuo fizinės ir seksualinės prievartos. Situacija labai panaši tiek Rytų Europoje, tiek Pietų Kaukaze, kur matome įšaldytus konfliktus – Gruzijoje, Moldovoje ir Kalnų Karabache“, – pirmadienį kreipdamasi į Prezidentūroje vykstančios Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos bei Jungtinių Tautų konferencijos dalyvius sakė Lietuvos vadovė.

Šalies vadovės globojamoje konferencijoje dalyvauja daugiau nei 70 ekspertų iš Lietuvos ir kitų ESBO šalių narių, kurie aptaria, kaip įgyvendinama Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucija Nr. 1325 dėl Moterų, taikos ir saugumo. Prieš 15 metų priimta rezoliucija įpareigojo pasaulio valstybes užtikrinti aktyvų moterų dalyvavimą kuriant tarptautinę taiką ir sprendžiant ginkluotus konfliktus.

Lietuva yra viena iš 50 valstybių pasaulyje vykdančių Nacionalinį veiksmų planą Saugumo Tarybos rezoliucijai įgyvendinti. Mūsų šalis padidino moterų eksperčių, dalyvaujančių tarptautinėse misijose skaičių, apmokė Afganistano moteris policininkes ir sėkmingai įgyvendina moterų politinį ir ekonominį aktyvumą skatinančius projektus Afganistane bei Rytų Partnerystės šalyse. Lietuva taip pat aktyviai pasisako moterų teisių apsaugos klausimais Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje ir kitose tarptautinėse organizacijose.

Lietuvos Respublikos Prezidentūroje vykstančios konferencijos rezultatai bus įtraukti į Jungtinių Tautų vykdomą visuotinę studiją dėl rezoliucijos įgyvendinimo visame pasaulyje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė