Lietuva pasirengusi didinti paramą Ukrainos saugumo ir gynybos reformoms (0)

kam.lt nuotr.

kam.lt nuotr.

Balandžio 20 d. Kijeve su oficialiai viešintis Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pabrėžė Lietuvos pasirengimą didinti praktinę paramą Ukrainos reformoms saugumo ir gynybos srityje.

„Reformos padėtų kuriant efektyvias ginkluotąsias pajėgas, gebančias apginti nuo agresoriaus“, – sakė ministras J. Olekas susitikime su Ukrainos gynybos ministru Stepanu Poltoraku (Stepan Poltorak). Pasak ministro J. Oleko, reformos taip pat padėtų siekti didesnio visuomenės pasitikėjimo valstybės institucijomis.

Susitikime J. Olekas pabrėžė, kad nuo pat Rusijos agresijos pradžios Lietuva pagal galimybes teikia visokeriopą paramą Ukrainai, įskaitant ir karinę. Jis išreiškė viltį, kad Lietuva tuo pačiu rodo pavyzdį ir kitoms šalims.

„Dabartinė situacija Ukrainoje labai panaši į tą, kurią turėjome Lietuvoje prieš dvidešimtmetį. Todėl esu tikras, kad Lietuva turi reikiamos patirties įgyvendinant reformas ekonominio ir politinio nestabilumo sąlygomis“, – sakė J. Olekas.

J. Olekas atkreipė dėmesį į tai, kad Ukraina taip pat turi vertingos priešinimosi agresoriui karinėmis priemonėmis ir informacinėje erdvėje patirties, kuria galėtų pasidalyti su Lietuva.

Iki šiol teikdama paramą Ukrainos saugumo ir gynybos sektoriaus reformoms ir gynybinių pajėgumų plėtojimui, Lietuva daugiausia dėmesio skyrė paramai karinio mokymo ir rengimo srityje.

„Pasiūliau kolegai Ukrainos gynybos ministrui rengti dar daugiau mokymų ir kursų Ukrainos kariuomenės atstovams, atsižvelgiant į jų poreikius. Pasiūlymo detales dar turėtų aptarti ir patikslinti kariuomenių atstovai“, – po susitikimo teigė J. Olekas.

Lietuvos krašto apsaugos ministras taip pat informavo kolegą apie pasirengimą siųsti patarėjus į Ukrainos gynybos ministeriją ir Ukrainos generalinį štabą. Pirmas logistikos ekspertas į Ukrainą turėtų išvyki jau kitą savaitę.

Ukrainoje su oficialiu vizitu viešintis krašto apsaugos ministras J. Olekas balandžio 20 d. Kijeve taip pat susitiko su Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos pirmininku Oleksandru Turčynovu (Oleksandr Turchynov) ir Ukrainos saugumo tarybos viršininku Valentynu Nalivaičenko (Valentyn Nalyvaichenko).

Prieš tai J. Olekas dalyvavo NATO savaitės Ukrainoje atidarymo renginyje Ukrainos nacionaliniame gynybos universitete.

Kartu su ministru į Ukrainą atvykęs Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas susitiko su Ukrainos generalinio štabo viršininku generolu pulkininku Viktoru Muženko (Viktor Muzhenko).

Balandžio 21 d. Lietuvos kašto apsaugos ministro J. Oleko delegacija lankysis Ivano-Frankivsko (Vakarų Ukraina) srityje, susitiks su srities gubernatoriumi Olehu Honcharuku (Oleh Honcharuk) ir miesto meru Viktoru Anuškevičiumi (Viktor Anushkevychus).

Ivano-Frankivsko Vasilio Stefaniko Priekarpatės nacionaliniame universitete ministras J. Olekas skaitys paskaitą apie NATO atsaką į kylančius saugumo iššūkius Rusijos agresijos Ukrainoje akivaizdoje.

Nuo pat Rusijos karinės agresijos Ukrainoje Lietuva aktyviai palaiko Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, remia Ukrainą visomis įmanomomis ir teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą.

Atsižvelgdama į Ukrainos kariuomenės poreikius, Krašto apsaugos ministerija teikia humanitarinę pagalbą, siunčia materialinę paramą, yra perdavusi karinės ginkluotės elementų.

Vykdami į Ukrainą, krašto apsaugos atstovai taip pat nuveš medicininių priemonių siuntą.

Lietuvos civilinėse sveikatos priežiūros įstaigose ir karių reabilitacijos centre Druskininkuose priimami gydytis sužeisti ukrainiečiai, dalyvavę antiteroristinėje operacijoje.

Lietuvos kariuomenė bendradarbiauja su Ukrainos kariuomene karinio rengimo ir mokymo srityje. Ukrainos kariai kviečiami mokytis Lietuvos karinio rengimo įstaigose, Lietuva finansuoja Ukrainos karininkų mokslus Baltijos gynybos koledže.

Lietuva kartu su Lenkija ir Ukraina yra įsteigusios trišalę brigadą LITPOLUKRBRIG, sutartį jau ratifikavo visų trijų šalių parlamentai, šių metų rudenį Lietuvoje planuojamos pirmos junginio pratybos.

Lietuvos kariuomenė remia ir kitas iniciatyvas, padedančias stiprinti Ukrainos kariuomenę. Šių metų vasario–balandžio mėn. Lietuvos paramedikai dalyvavo JAV vykdomos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų narių mokymo misijoje.

Lietuvos krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministerijos bendrai skyrė apie 50 tūkst. eurų į NATO patikos fondą, kurio lėšomis finansuojamos Ukrainos kariuomenės valdymo, kontrolės, ryšių ir kompiuterių pajėgumų stiprinimo priemonės.

Nuo šių metų pradžios Lietuvos ambasada Ukrainoje dvejus metus atstovaus NATO Ukrainoje, veikdama kaip NATO kontaktinė ambasada, skleisdama informaciją apie Aljanso veiklą ir politiką, organizuodama šviečiamojo pobūdžio renginius, palaikydama ryšius su Kijevo valstybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis ir NATO institucijomis ir pan.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė