Primenama apie daromą nuorūkų žalą (0)

Aplinkos ministerijos nuotr.

Aplinkos ministerijos nuotr.

Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gyventojų susidomėjimą kėlė judriausiose miestų erdvėse išmėtytos butaforinės nuorūkos. Taip Aplinkos ministerija siekia atkreipti dėmesį į nuorūkų taršos problemą.

Balandžio 17 d. nuorūkų kilimai vilniečius – Kudirkos aikštėje, kauniečius – Rotušės aikštėje, klaipėdiečius – Lietuvininkų aikštėje pasitiko nuo pat ryto. Jie kvietė stabtelėti ir sužinoti įdomių faktų apie nuorūkų taršą ir su šiomis atliekomis elgtis atsakingai – jas mesti į šiukšliadėžę.

„Šiandienos viešoji akcija – dar vienas žingsnis nuorūkų taršos problemos sprendimo link. Taip siekiame paskatinti žmones susimąstyti ir neteršti, juk nuorūkoms gamtoje – ne vieta“,– sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Tai, kad nuorūkų tarša – aktuali problema, įrodo Aplinkos ministerijos užsakymu atlikta visuomenės apklausa. Jos duomenimis, ne vietoje numestas nuorūkas pastebi daugiau kaip 80 proc. apklaustųjų, jos erzina 60 proc. respondentų. Keturi iš penkių apklaustųjų mano, kad nuorūkos yra kenksmingos. Anot apklausos dalyvių, dažniausiai (51 proc.) nuorūkos bet kur metamos iš įpročio, nesusimąstant. Baudoms už aplinkos teršimą nuorūkomis pritaria 70 proc. apklaustųjų.

Parengtame mokesčio už aplinkos teršimą pakeitimo projekte numatoma apmokestinti tabako gaminius. Siūlomas tarifo dydis – 0,01 Eur už 1 tabako gaminio gramą arba 0,2 Eur už 20 cigarečių pakelį.

„Pirmiausia skatiname tokių atliekų taršos prevenciją ir informuojame žmones apie šios taršos žalą. Jei šių priemonių nepakaks ir tarša nemažės – šiandien jau turime konkretų pasiūlymą, ką reikėtų daryti. Paruošėme įstatymo projektą, kuriuo siekiame įpareigoti nuorūkų tvarkymu pasirūpinti tabako gamintojus ir importuotojus “,– sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Parengtame mokesčio už aplinkos teršimą pakeitimo projekte numatoma nuorūkų tvarkymo kaštus perkelti šių gaminių gamintojams ir importuotojams. Mokestis galėtų siekti 0,01 euro už 1 tabako gaminio gramą arba apie 0,2 euro už 20 cigarečių pakelį. Planuojamą mokestį mokėtų tabako gaminių gamintojai ir importuotojai (į Lietuvą įvežantys tabako gaminius). Mokestis nebūtų mokamas už iš Lietuvos išvežtą ar per Lietuvą vežamą į kitas šalis tabako gaminių svorį. Surinktos lėšos būtų skiriamas tabako gaminių taršos prevencijai ir šių atliekų tvarkymui.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė