Kitą savaitę vėl bus galima pasižvalgyti po sostinės senamiestį iš paukščio skrydžio (0)

VU nuotr.

VU nuotr.

Viena iš mėgstamiausių vilniečių ir svečių lankomų vietų yra Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčios varpinė. Nuo jos atsiveria visas senamiesčio grožis.

Naują lankymo sezoną varpinė pradės balandžio 20 dieną, ją bus galima aplankyti kasdien balandžio–gegužės ir rugsėjo mėnesiais nuo 10 val. iki 18.30 val., o vasarą – nuo 11 val. iki 19.30 val.

Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčios varpinė yra aukščiausias Vilniaus senamiesčio pastatas – viršuje įrengtoje apžvalgos aikštelėje lankytojai gali apžvelgti panoramą iš 60 metrų aukščio. Į varpinės apžvalgos aikštelę veda autentiški mediniai laipteliai, paliksiantys įspūdį istorijos mėgėjams. Nenorintys varginti kojų galės į varpinės viršų užsikelti moderniu liftu.

Šv. Jonų bažnyčios varpinė – barokinė, statyta prieš 400 metų. Varpinė turi penkis įrengtus aukštus. Antrajame aukšte galima išvysti ypatingąją Fuko švytuoklę, kuri vienintelė Baltijos šalyse parodo Žemės sukimosi aplink savo ašį reiškinį. Švytuoklė – tai virš ciferblato pakabintas rutulys, kuris siūbuodamas keičia savo padėtį, ir tai įrodo, kad Žemė sukasi aplink savo ašį.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė